Puan Ver
0
Puan Ver

Merhaba düşündüğü üstüne duşunebilen insan (homo sapiens sapiens)ne zaman ortaya çıkmıştır? Hakkında biraz bilgi verir misiniz lutfen?

Tüm bunların yanında insan ne zaman düşünmeye başladı? Yoksa düşünmek zaten default özelliklerimizden miydi? Zaman içinde bu ozelliğimizi geliştirdik mi?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
1 Cevap

Öncelikle merhaba!

Bulunan en eski Homo Sapiens fosilleri 300.000 yıl öncesine dayanmaktadır.

Homo cinsinin bütün türleri üstün bir zekaya sahiptir. Yani düşünmek sadece bizim türümüze özgü bir özellik değildir. Bu kadar üstün bir zekanın evrimi ise bir dizi seçilim baskılarının belirli bir sıra ve şiddeti sayesinde olmuştur. Aşağıdaki linkten sorunun daha detaylı bir cevabını kendin öğrenebilirsin.

İyi akşamlar dilerim...

Teşekkür
2
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“İnsanın var oluşu, okyanus yaşamının bolluğuna bağlıdır. Bacaklarımdan birini bir köpekbalığına kaybettim; ancak onlarsız bir okyanus, her türlü saldırıdan korkutucudur.”
Mike Coots
Geri Bildirim Gönder