Puan Ver
0
Puan Ver

Maymunlarda ayrı halde bulunan 2. Kromozomun insanlarda kaynaşmış halde bulunmasına sebep olan olay/durum nedir?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
1 Cevap

Canlılar üreyip kromozomları çoğaldıkça kromozomları hasar görüyor. Bir fermuar düşün onu açıp kapadıkça fermuarda bulunan çıkıntılar aşınır. Dna da buna benzer Dna bölünüp sayısını arttırdıkça o bölgeler aşınıyorlar bundan dolayı da yok oluyorlar. Benim Ankara Fen Lisesinde öğretmenlik yapmış bir biyoloji hocam vardı. İsmi Nurgül idi. Bu sorunun cevabını da o bu şekilde vermişti. Aşağıda bıraktığım kaynakça da da evrim ağacından bir makale var. Onu okuyup detaylı bilgi edinebilirsin.

Teşekkür
0

Kaynaklar

  1. Evrim Ağacı
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bağırmanın olduğu yerde gerçek bilgi bulunmaz.”
Leonardo da Vinci
İnsan Zekasının Evrimi: Neden Sadece İnsanın Beyni Bu Kadar Evrimleşmiştir?
Geri Bildirim Gönder