Puan Ver
0
Puan Ver

Köpeklerin domuzlara benzemeye başlaması normal mi?

Yolda yürürken gözlemlediğim kadarıyla köpeklerin bacak boylarının kısalmaya başladığını ve şişmanlamaya başladıklarını gözlemledim. Ve gün geçtikçe daha çok kilo alıyorlar ve bacakları daha da kısalıyor bariz bi şekilde domuzlara benzemeye başladılar.

1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
Reklam
Reklam
1 Cevap

Bu bir evrim değildir. Dolayısıyla Evrim ile açıklıyabileceğimiz bir konu da değildir. Köpeklerin boylarının kısaltması ve şişmamlaması sizin dediğiniz gibi gün geçtikçe artıyorsa bu modifikasyondur. Modifikasyonlar evrime göre çok kısa sürede gerçekleşebilir ve kalıcı değillerdir.

Köpeklerin domuza benzemesi ise normal bir şey değildir. Çünkü köpek domuz gibi kısa bacaklı veya çok şişman bir hayvan değildir. Mutlaka çevresel etkiler buna neden oluyordur.

Favorilerime Ekle
1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bütün zevklerimiz, mutluluğumuz, kahkahalarımız ve jestlerimiz ve acılarımız, kederlerimiz, ümitsizliklerimiz ve gözyaşlarımız beyinden ve yalnızca beyinden kaynaklanır.”
Hipokrat
Geri Bildirim Gönder