Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
1
Puan Ver

Karanlık maddeden oluşan bir kara delik mümkün mü?

Süper kütleli kara deliklerin oluşumuyla ilgili teorilerden biri olan nebuladaki gazların yıldız oluşturma aşamasını atlayıp hızlı bir şekilde çökerek kara delik oluşturması gibi yeterli karanlık madde de kütlesi sebebiyle birden çöküp kara delik oluşturma şansı var mı varsa eğer tespit edebilir miyiz normalinden farkını anlayabilir miyiz

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Karadelik tamamen madde'nin çökmesi ile oluşmaktadır. Henüz karanlık madde'nin ne olduğu veya neden oluştuğu ile ilgili bir bilgimiz olmadığı bu sorunuza cevap vermek şu an için mümkün görünmüyor.

Teşekkür
Paylaş
0

Kaynaklar

  1. Space.com
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Boş bir zihin, tehlikeli mahkumların davetçisidir.”
Nicholas Hilliard
Geri Bildirim Gönder