Puan Ver
0
Puan Ver

Kara deliğin sonunda ne olabilir?

Her şeyi içine çeken karadelik bir portal ve başka bir boyuta mi geçiyor yoksa içine aldığı her şey öğütülüyor mu? Ya da bambaşka şeyler olabilir mi?

1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap
Puan Ver
1
Puan Ver

Hiçbir şeyin kaybolmayacağını ya da enerjinin yok olamayacağını bildiğimizden dolayı buradan başka bir boyuta geçildiğine dair teori mevcut bunları da solucan delikleri diye isimlendiriyoruz. Stephan Hawking’de bu konuda geçiş mümkün demiştir. Kara deliklerin çekim gücü o kadar yoğun ki ışığı bile yutuyor. Buradan geçerken gerekli ekipman donanım (ki şuan ki teknolojiyle bu tür bir ekipman yok gibi) olmadan geçmeye kalkmamız durumunda en küçük atomlarımıza kadar parçalanma ihtimalimiz yüksek.

Favorilerime Ekle
1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bilim, gerçeğin şiiridir.”
Richard Dawkins
Geri Bildirim Gönder