Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
5
Puan Ver

İnsanlarda zevk ve haz duyguları nasıl gelişti? Sadizm veya güzellik içinde çirkinlik, kötülükten zevk alma eğilimi nasıl gelişti?

Küçük çirkin bir detayla alınan cinsel hazzı arttırmak gibi haz almayı hedefleyen yaratıcı fanteziler oluşturma merakı nereden geliyor?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Canlıların çiftleşme gereksinimlerinden doğan bir ihtiyaçtır. Cinsel açıdan bakacak olursak, ''her körün bir topal alıcısı vardır'' sözü, halk diliyle çok doğru bir sözdür. Her canlı çiftleşmelidir ki türünü devam ettirebilsin ve evrime hizmet edebilsin. Eğer canlı yaşadığı çiftleşme olayından zevk almazsa bunu yapmak için onu itecek bir kuvvet olmamış olur. Yani partneri bazen çirkin de olsa (insan bazlı konuşuyorum) onunla cinsel ilişkiye girmek ister. Hayal eder ve bundan zevk alır.

Teşekkür
Paylaş
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bugün mezun olup, yarın öğrenmeyi bırakan biri, ertesi gün cahil kalır.”
Newton D. Baker
Geri Bildirim Gönder