Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
1
Puan Ver

İnsanlar neden vücut kıllarının çoğunluğu azalarak evrimleşti? Evrim sürecinde kılsız olmanın avantajı nedir?

1
Anonim 1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

şöyle söylersek daha doğru olur. Artık kıyafet giydiğimiz için atalarımız gibi çıplak , anadan üryan bir şekilde dolaşmadığımız için "soğuktan korunmak için kıllı olma" nın evrimsel olarak bir avantajı kalmamış bu yüzden de kılsız bireyler de popülasyonda kendine yer bulmuşlardır. birkaç 100.000 yıl sonra belki de şu anki vücut kıllarından eser kalmayacak, belki uzuuuuun süren bir buzul çağı daha gelip kıllarımız artacak.

Teşekkür
Paylaş
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Halkın bilimi anlamasına engel olmak, kendimize verdiğimiz en büyük zarardır.”
Eugene Clark
Geri Bildirim Gönder