Puan Ver
0
Puan Ver

İnsanın gelecekte nasıl evrimleşeceği tahmin ediliyor?

1
Teşekkür Et
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

Gelecekte Dünya'daki çevre koşulları nasıl değişecek bilmediğimiz için buna tam bir cevap verilemez. Mutasyonlar, genetik sürüklenme ve adaptasyon ile her şey mümkün olabilir. Kesin olan bir şey var ki, evrim yine birikimli ilerleyecektir ve araya milyon yıllar koymadığınız sürece gelecekteki insanlar da bize büyük oranda benziyor olacaktır. Ben kişisel olarak yapay seçilim -CRISPR ve biyoteknoloji- yoluyla insanın kendi evrimi üzerinde söz sahibi olacağını düşünüyorum.

Teşekkür Et
1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bilim, tıpkı sanat gibi, doğanın kopyası değil; doğanın yeniden yaratılmasıdır.”
Jacob Bronowski
Geri Bildirim Gönder