Puan Ver
1
Puan Ver

İnsanın evrimi diğer canlıların evrimini engelledi veya geciktirdi mi?

Bizim bu denli dünyaya hükmeden bir şekilde evrimleşmemiz diğer canlıların bizim gibi evrimleşmesine engel mi oldu? Yerimizde sincaplar olabilir miydi

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
1 Cevap

Yazıma sorudaki hatadan başlamak isterim. Evrim, yavaş ve sürekli olarak gerçekleşen bir olgudur. Bu bilgiye dayanarak ''İnsan diğer canlıların evrim yolunu değiştirmiş midir?'' olarak değiştirmek isterim.

Buna cevabım evet olurdu. Çünkü insan aniden; çoğalması, her yere yayılması ve kompleks bir yaşam oluşturmasıyla evrim geçiren canlıların yol haritasına büyük bir etki bırakmıştır.

Ancak evrim ağacının yön değiştirmesinin en büyük sebebi insanın ani gelişimi olsa da tek sebep değildir. Evrimin temeli hayatta kalmak ve üstün olmaktır bu yüzden her canlı birbirinin evrim haritasını etkiler.

Teşekkür
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Sadece absürt olanı deneyenler imkansızı başarabilirler.”
Robin Morgan
Geri Bildirim Gönder