Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
1
Puan Ver

Homo sapiens avustralya kıtasına nasıl ulaşmıştır?

Homo sapiensler yani bizim atalarımız, afrika'dan nasıl olup da okyanusa rağmen avustralya kıtasına ulaşmıştır?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

70.000 ila 100.000 yıl önce, Homo sapiens Afrika kıtasından göç ederek Avrupa ve Asya'ya yerleşmeye başladı.Asya kıtasından da avustralya ya 35.000 ila 65.000 yıl önce teknelerle  göç ettiler. Aslında o zamanda buzul çağı daha devam ettiği için okyonuslar bu kadar yüksek değildi. Bu sayede de kolayca avustralya ya yerleştiler.

Teşekkür
Paylaş
4

Kaynaklar

  1. Khan acedemy
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Gelişimin hem hızlı hem de kolay olmadığını çok küçük yaşlarda öğrendim.”
Marie Curie
Geri Bildirim Gönder