Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
1
Puan Ver

Homo erectus ile homo sapiens in genom farklılığı %kaçtır?

Homo erectus ile homo sapiens in gen farklılığı %kaçtır? Örneğin homo sapiens ile neandertallerin genomunun farkı yanlış hatırlamıyorsam %0,12 idi.

1
Teşekkür (1)
Hatırla
Takip (1)
Paylaş
1 Cevap

Gördüğüm kadarı ile homo erectusun DNA sına sahip değiliz. DNA Aslında tahrip olmamış bir Neandertal DNA sı bulmamız bile tahmin edilenden çok daha büyük bir şanstı. Tahrip olmamış DNA bulmak fosilleşmiş kemik bulmaya göre çok daha zor bir iştir.

Teşekkür
Paylaş
1

Kaynaklar

  1. 1 Numara
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Astroloji, tapındığı uzay kadar boştur.”
Perry DeAngelis
Geri Bildirim Gönder