Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Homo erectus ile homo sapiens i birbirinden ayıran net 5-10 tane fark yazabilir mısınız?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

HayHay

1 Genomları farklıdır

2 Fenotipleri farklıdır

3 Yaşadıkları tarihler (Homo Erectus 1.9 milyon yıl öncesinden 250.000 yıl öncesine kadar yaşamıştır Homo Sapiens ise 300.000 yıldır vardır)

4 Homo Erectus Modern İnsan Homo Sapiensin Doğrudan Atasıdır ,Homo Sapiens ile aralarında ata-ardıl ilişkisi vardır.

5 Homo Sapiens Homo Erectusa göre çok daha gelişmiş bir kültür inşa etmiştir.

Teşekkür (2)
Paylaş
3
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“İnsanları kendisinin de insan olduğuna ikna edebilen bir bilgisayar 'zeki' olarak görülmelidir.”
Alan Turing
Geri Bildirim Gönder