Puan Ver
0
Puan Ver

Her aileye psikolojik ve pedagojik destek vermek insanları tek tipleştirir mi?

Yani sorum şu aslında yani bu biraz daha sosyolojinin işi galiba. Buna en yakın olan sizlere sormak istedim. Bu konu hakkında görüşlerinizi gerçekten merak ediyorum. Şu an var olan bütün ailelere pedagojik ve psikolojik ücretsiz destek vermek sizce toplumda ki suç oranlarını düşürür mü? Ya da toplumda tek tipleşme mi olur?

1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
Reklam
Reklam
1 Cevap

Öncelikle insanların psikolojik rahatsızlığına bağlı ve kişiye verilen eğitimden ne kadar eğitildiği yani kişinin bu sürecte ki kazanımları önemli. Örnek verilmesi gerekirse, sınıfta anlatılan derslerden sonra öğrencilerin sınav sonuçların da ki farklılığı gibi.

Favorilerime Ekle
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Üstün entelektüellerin temel besin kaynağı gerçeklerdir.”
Leonardo da Vinci
Geri Bildirim Gönder