Puan Ver
0
Puan Ver

Güneş sisteminden çıkıldığında her hangi bir itici olmazsa sürtünme olmayacağı için ne kadar hızlı gidilirse gidilsin aynı hızda kalınır mı?

Güneş sisteminden çıktığımızda sürtünme olmayacağı ve yörüngesel kuvvetler azalacağı ve hatta yok olacağı için mesela aracımızla ışık hızının yüzde 25'i gibi bir hıza ulaşılırsa sonrasında iticileri kapattığımızda aynı hızda mı süzülürüz yoksa boşluk olduğu sürece aynı hızda gidilir mi?

1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
Reklam
Reklam
1 Cevap

Esenlikler.

Teoridede pratikdede gözlenen hemen hemen bu.

bence uzun zaman mesafelerde çok az yavaşlama olur bununda testi zor.

düşünceme göre madde hızlandığında faz atlıyor ve o fazda sabitleniyor.

Favorilerime Ekle
0

Kaynaklar

  1. Bilim
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Tüm medeniyetler için iki olasılık vardır: Ya uzaya gidecekler, ya yok olacaklar.”
Carl Sagan
Geri Bildirim Gönder