Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Evrimin en büyük başarısızlığı insanlar mıdır?

Doğum kontrolü yapabiliyor ve bekarlığı seçebiliyorlar ve bu da genlerin değişik varyasyonlarda bir araya gelmesini engelliyor.

1
Anonim 0
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

hayır bu dediğiniz evrime engel değil çünkü evrim türün kendi içindeki gelişimi demek değildir türün kendi içindeki gelişimi adaptasyondur adaptasyon evrimin bir parçası olsada her evrimsel süreçte adaptasyon görülmez ve evrimden bahsedebilmek için bazen yüzlerce yıl gerekir senin öne sürdüğün argümanlar sadece adaptasyonu biraz etkilede insan popilasyonu içerisinde çok küçük bir kısmı bu şekilde davranıyor

Teşekkür
Paylaş
1

Kaynaklar

  1. evrimmi adaptasyonmu senin o dediğin adaptasyon evrim değil
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Söylediklerinin hiçbirine katılmıyorum. Ancak onları ifade etme özgürlüğünü hayatım pahasına savunurum.”
Evelyn Beatrice Hall
Geri Bildirim Gönder