Yeni Soru Sor
Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Sorulara Dön
0

Evrim var ise, neden günümüzde insan ile maymun arası bir canlı yok?

Dr. Zakir Naik adlı bir hocanın evrim ile ilgili bir videosunda denk gelmiştim ve o, bunu kesin bir şekilde yani "Eğer evrim geçiren canlılar olsaydık günümüzde insanoğlu ve canlılar arasında kalmış bir şeyler görmeliydik" diyerek bunu kesin bir şekilde söylüyor. Ben, bir de sizden cevap bekliyorum.
676 görüntülenme
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Soruyu Takip Et
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Tüm Reklamları Kapat
2 Cevap
Mirza Sarıca
Mirza Sarıca
4,633 UP
Bilime meraklı bir insan

Merhabalar. 

Günümüzde insanoğlu ve canlılar arasında kalmış canlıları fosil kayıtlarından zaten net bir şekilde görüyoruz. İnsanın, insan olmaya doğru giden yolundaki fosiller de dahil olmak üzere bir sürü Australopithecus afarensis gibi geçiş türleri bulunmuştur. Bunların dışında doğrudan doğruya bizim atamız olan Homo Habilis, Homo Heidelbergensis gibi türlerin de fosilleri bulunmuştur. Onların şu anda hayatta olmamalarının nedeni ise zamanla seçilim baskısından dolayı elenip bizim onların yerini almamızdır. Bu konuyu daha iyi anlaman için Evrim Ağacı' nın insan evrimi hakkındaki yazısına aşağıya bırakıcam umarım yararlı olur. 

Tüm Reklamları Kapat

244 görüntülenme

Kaynaklar

 1. Yazar Yok. İnsanın Evrimi Üzerine.... (7 Temmuz 2019). Alındığı Tarih: 7 Temmuz 2019. Alındığı Yer: Bağlantı | Arşiv Bağlantısı
2
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Turgay Aydın
Turgay Aydın
13K UP
Sapiens

Günümüzde insan ve diğer maymunlar arasında bir araform yaşamıyor ama fosiller sayesinde bu canlıların neye benzediğini bilebiliyoruz.Bu arada maymunlarla insanların yakın akraba olduğu fikri sadece fosil kayıtlarıyla belgelenmemiştir.Elimizde fosil bulunmasa bile genetik benzerlik sayesinde insan ve diğer maymun türlerinin ortak atadan türediğini bilebilirdik.İnsan ile maymun arasındakı formlar neden hala yaşamıyor konusuna gelecek olursak bunun nedeni atanın yerini alma durumudur.Yani atalarımızdan biz türediysek bizim onlara göre bir avantajımız vardır.Bu yüzden daha avantajlı olan bizler genlerimizi daha kolay aktararak atalarımıza üstünlük uygularız ve atamızın yerine geçeriz.Ayrıca homo sapiens kuzen türlerine soykırım uygulamış olma ihtimali vardır.

232 görüntülenme

Kaynaklar

 1. Yazar Yok. Https://Www.google.com/Amp/S/Evrimagaci.org/Atanin-Yerini-Alma-Ve-Monospesifik-Turler-Neden-Baska-Insan-Turleri-Yasamiyor-4672/Amp. (7 Temmuz 2019). Alındığı Tarih: 7 Temmuz 2019. Alındığı Yer: Bağlantı | Arşiv Bağlantısı
1
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla Cevap Göster
Cevap Ver
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Popüler Yazılar
30 gün
90 gün
1 yıl
Evrim Ağacı'na Destek Ol

Evrim Ağacı'nın %100 okur destekli bir bilim platformu olduğunu biliyor muydunuz? Evrim Ağacı'nın maddi destekçileri arasına katılarak Türkiye'de bilimin yayılmasına güç katın.

Evrim Ağacı'nı Takip Et!
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Kafana takılan neler var?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close