Puan Ver
1
Puan Ver

Evrim ağacı'nı oluşturan ilk bakteriler sadece bir bölgede mi oluşmuştur, yoksa aynı zamanda farklı bölgelerde de oluşum göstermiş midir?

Gördüğüm ve takip ettiğim kadarıyla bilim insanları da henüz ortak bir görüşte değiller. Sizce nasıldır?

1
Anonim 1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
Reklam
Reklam
1 Cevap

Bu soru, oldukça güzel bir soru ve dediğiniz gibi bilim insanlarının sürekli aklını kurcalayan sorulardan da biri. Eldeki veriler, bize bazı tahminlerde bulunmamız konusunda yardımcı oluyor. Tahminlerimize göre, okyanus tabanlarında, birden fazla noktada canlılığın oluşmaması için bir sebep yok. Ancak Dünya üzerindeki canlılığın, tek bir grup canlıdan evrimleştiğinden de eminiz. Bu durumda, farklı noktalarda canlılık başlamış olsa bile, tek bir grubun üstün geldiği söylenebilir, evrimsel mücadele içerisinde. Bir ihtimal de, canlılığın tek bir noktada başlamış olmasıdır. Zira canlılığın başladığı bölgeler, her ne kadar aşırı bir karmaşıklığa ya da özelliğe sahip olmasa da, bazı kimyasalların ortamda bulunmaması canlılığa giden süreci köreltmiş olabilir. 

Favorilerime Ekle
5
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Cehaleti kabul etmek bilgeliktir.”
Ashley Montagu
Geri Bildirim Gönder