Puan Ver
1
Puan Ver

Evren sonsuz zaman önce de varsa bu ana gelmek imkansız olmaz mı?

Big bangden önce de bir şey olması gerekir, madde veya mekan olmasa da zamanın olması gerektiğini savunuyorum. Sonsuz zaman önceden şimdiye sonsuz miktarda zaman geçmesi gerekir bu da imkansızdır

1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

Büyük patlamadan önce zaman yoktu, zaman büyük patlamayla başladı iddia edilir. Aksini iddia edenler de vardır fakat en geçerli olan ilkidir. Büyük patlama mekanın başlangıcı olduğu için zamanı da beraberinde getirir. Öncesinde böyle bir şey olmayacağı için zaman kavramı da yoktur.

Aşağıdaki kaynaktan daha detaylı bilgi edinebilirsin.

Favorilerime Ekle
1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bilgi, daima cehaleti yönetecektir. Kendi kendini yönetmek isteyen bir ulus, bilginin verdiği güç ile donanmalıdır.”
James Madison
Geri Bildirim Gönder