Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Sorulara Dön
2

Eşcinsellik doğru bir şey midir?

Bir taraf doğada vardır diyerek veya kimseye zararı yoktur diyerek savunurken, bir taraf kültürümüzde yoktur, aile yapısını yozlaştırıp bozuyor diyerek karşı çıkıyor. İlk tarafı yorumlamak gerekirse, ensest ilişki de kimseye zararlı değildir. Bir anne ve oğul veya baba ve kızı sadece zevk için cinsel ilişkide bulunsa bunu kimseye zarar vermiyor diye kabul etmemiz mümkün olur mu? Diğer açıdan bakarsakta evrimsel süreçte yok olmadan devamlılık sağlamıştır.
442 görüntülenme
  • Soruyu Takip Et
  • Raporla
  • Mantık Hatası Bildir
Tüm Reklamları Kapat
1 Cevap
Cevap
Genç Mühendis
Genç Mühendis
187K UP
Düşünür

merhabalar Ricardo Milos

öncelikle doğru nedir tanımını yaparak baslıycam. doğru= yerinde olan, akla ve mantığa uygun olan demektir. eşcinsellikte doğruluk aranması baslı basına bir mantıksızlık. çünkü eşcinsellik genetik bir şeydir(link atıyorum incelersin ayrıntıları). yani doğuştan gelen bir dürtüde mantık aramaz çünkü bilinçli bir şekilde seçilmiyor. eşcinsellikte mantık ve doğruluk aranamaz. homofobide mantık ve doğruluk arayabiliriz ama, doğuştan gelen bir özelliğe suçlu muamelesi yapmak, dışlamak, saygı göstermemek eğitimsizliğin ve cahilliğin göstergesidir. kimse beğenmek yada benimseme zorunluluğu yoktur, ama bir toplum olacaksak saygı gösterme zorunluluğun vardır. yani bu durumu doğru bulmamak yada saygı göstermeme durumu doğru değildir. farklı olan herzaman yanlış ve tehlikeli değildir.( bundan sonraki yazdıklarım kendi yorumum)

Tüm Reklamları Kapat

şimdi doğada var argumanı kadar hatalı bir arguman yok. doğada yamyamlık ta var gidip insan mı yiyelim? bir baska türun yaptıgı bir davranışı bizimde yapmamız gerekmez. böyle bir arguman olamaz.

kültürümüzde yoktur lafını sana türkçeye çevireyim, ben akılsızım birtakım davranışları araştırma ve sorgulama kabiliyetim yok, o yüzden atalarım ne yaptıysa onu yapıcam, çünkü kendimi geliştirmekten acizim. bu iki cumle arasında bir fark yok aslında. kültür yıllar içinde gelişir, değişir, etkileşime girer. yani kültür bilimden uzaksa, kendini geliştirmeyi değilde mevcut kurala itaat etmeyi emrediyosa, asıl bu aile yapısını yozlaştırır, toplumsal gelişmeyi engeller. emin ol kültür yanlışlarla doludur, kültüre itaat etmektense bilime kulak verip neyin mantıklı olup olmadığını belirlemek en doğrusu.

Tüm Reklamları Kapat

enses ilişki konusunda şöyle bir acıklama yapayım. aşk denilen şey tamamen cinsellikle alakalıdır. kimse kusura bakmasın bilim bunu söyler, cinsellik olmazsa aşk olmaz, aşk olmazsa bağlılık olmaz, bağlılık olmazsa aile yapısı olmaz. tabi bunları çok yuzeysel soyluyorum da şuna değinmek istiyorum, cinsel birlikteliği aile içinde ensest olması, cinselliği basitleştirmek yada önüne gelenle cinsel ilişkiye girmek sosyal anlamda çok sıkıntılara sebep olur. sevgi sorununa, bağlanma problemine, iletişim problemine, empati problemine...gecen bi jigoloyu izlemiştim adam diyodu ki "bir kadını cinsellik dışında hiçbir konuda tatmin edemeyeceğimi düşünüyorum" demişti. yani ensest ilişkide sakat çocuktan fazlası var. cinselliğin doğru yaşanmaması sosyal sıkıntılara sebep olur. yani teknik olarak birilerine zarar veriyor.

kısacası yazdığın tüm argumanları hatalı buldum. sözü güzel bir atasözü yazarak bırakıyorum:

Ricardo Milos varsa, gaylık yoktur :)

188 görüntülenme

Kaynaklar

  1. Yazar Yok. Link . (3 Ekim 2020). Alındığı Tarih: 3 Ekim 2020. Alındığı Yer: Bağlantı | Arşiv Bağlantısı
  2. Yazar Yok. Link . (3 Ekim 2020). Alındığı Tarih: 3 Ekim 2020. Alındığı Yer: Bağlantı | Arşiv Bağlantısı
2
  • Raporla
  • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla Cevap Göster
Cevap Ver
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Sorulara Dön
Evrim Ağacı'na Destek Ol
Evrim Ağacı'nın %100 okur destekli bir bilim platformu olduğunu biliyor muydunuz? Evrim Ağacı'nın maddi destekçileri arasına katılarak Türkiye'de bilimin yayılmasına güç katmak için hemen buraya tıklayın.
Popüler Yazılar
30 gün
90 gün
1 yıl
EA Akademi
Evrim Ağacı Akademi (ya da kısaca EA Akademi), 2010 yılından beri ürettiğimiz makalelerden oluşan ve kendi kendinizi bilimin çeşitli dallarında eğitebileceğiniz bir çevirim içi eğitim girişimi! Evrim Ağacı Akademi'yi buraya tıklayarak görebilirsiniz. Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.
Etkinlik & İlan
Bilim ile ilgili bir etkinlik mi düzenliyorsunuz? Yoksa bilim insanlarını veya bilimseverleri ilgilendiren bir iş, staj, çalıştay, makale çağrısı vb. bir duyurunuz mu var? Etkinlik & İlan Platformumuzda paylaşın, milyonlarca bilimsevere ulaşsın.
Youtube
Özgür İrade: Aldığımız Kararlarda *Gerçekten* Özgür müyüz?
Özgür İrade: Aldığımız Kararlarda *Gerçekten* Özgür müyüz?
Araba Tekerleği Yuvarlak Olmak Zorunda mı? Üçgen Tekerlek Mümkün mü?
Araba Tekerleği Yuvarlak Olmak Zorunda mı? Üçgen Tekerlek Mümkün mü?
Büyük Patlama Neden Evrenin Başlangıcı Olamaz?
Büyük Patlama Neden Evrenin Başlangıcı Olamaz?
Detoks Saçmalığı: Vücudunuzu Toksinlerden Nasıl Arındırırsınız?
Detoks Saçmalığı: Vücudunuzu Toksinlerden Nasıl Arındırırsınız?
Evrene Dair 7 Sorunuza 7 Cevap! | Sorun Var #5
Evrene Dair 7 Sorunuza 7 Cevap! | Sorun Var #5
Podcast
Evrim Ağacı'nın birçok içeriğinin profesyonel ses sanatçıları tarafından seslendirildiğini biliyor muydunuz? Bunların hepsini Podcast Platformumuzda dinleyebilirsiniz. Ayrıca Spotify, iTunes, Google Podcast ve YouTube bağlantılarını da bir arada bulabilirsiniz.
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün bilimseverlerle ne paylaşmak istersin?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Gönder
Ekle
Soru Sor
Geri Bildirim Gönder
ve seni takip ediyor
Evrim Ağacı Uygulamasını
İndir
Chromium Tabanlı Mobil Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
İlk birkaç girişinizde zaten tarayıcınız size uygulamamızı indirmeyi önerecek. Önerideki tuşa tıklayarak uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu öneriyi, yukarıdaki videoda görebilirsiniz. Eğer bu öneri artık gözükmüyorsa, Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Chromium Tabanlı Masaüstü Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
Yeni uygulamamızı kurmak için tarayıcı çubuğundaki kurulum tuşuna tıklayın. "Yükle" (Install) tuşuna basarak kurulumu tamamlayın. Dilerseniz, Evrim Ağacı İleri Web Uygulaması'nı görev çubuğunuza sabitleyin. Uygulama logosuna sağ tıklayıp, "Görev Çubuğuna Sabitle" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Eğer bu seçenek gözükmüyorsa, tarayıcının Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Safari Mobil Uygulama
Sırasıyla Paylaş -> Ana Ekrana Ekle -> Ekle tuşlarına basarak yeni mobil uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu basamakları görmek için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın

Önizleme
Görseli Kaydet
Sıfırla
Vazgeç
Ara

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close