Yeni Soru Sor
Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Sorulara Dön
3

Eşcinsellik doğru bir şey midir?

Bir taraf doğada vardır diyerek veya kimseye zararı yoktur diyerek savunurken, bir taraf kültürümüzde yoktur, aile yapısını yozlaştırıp bozuyor diyerek karşı çıkıyor. İlk tarafı yorumlamak gerekirse, ensest ilişki de kimseye zararlı değildir. Bir anne ve oğul veya baba ve kızı sadece zevk için cinsel ilişkide bulunsa bunu kimseye zarar vermiyor diye kabul etmemiz mümkün olur mu? Diğer açıdan bakarsakta evrimsel süreçte yok olmadan devamlılık sağlamıştır.
490 görüntülenme
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Soruyu Takip Et
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Tüm Reklamları Kapat
1 Cevap
Genç Mühendis
Genç Mühendis
270K UP
Düşünür

merhabalar Ricardo Milos

öncelikle doğru nedir tanımını yaparak baslıycam. doğru= yerinde olan, akla ve mantığa uygun olan demektir. eşcinsellikte doğruluk aranması baslı basına bir mantıksızlık. çünkü eşcinsellik genetik bir şeydir(link atıyorum incelersin ayrıntıları). yani doğuştan gelen bir dürtüde mantık aramaz çünkü bilinçli bir şekilde seçilmiyor. eşcinsellikte mantık ve doğruluk aranamaz. homofobide mantık ve doğruluk arayabiliriz ama, doğuştan gelen bir özelliğe suçlu muamelesi yapmak, dışlamak, saygı göstermemek eğitimsizliğin ve cahilliğin göstergesidir. kimse beğenmek yada benimseme zorunluluğu yoktur, ama bir toplum olacaksak saygı gösterme zorunluluğun vardır. yani bu durumu doğru bulmamak yada saygı göstermeme durumu doğru değildir. farklı olan herzaman yanlış ve tehlikeli değildir.( bundan sonraki yazdıklarım kendi yorumum)

şimdi doğada var argumanı kadar hatalı bir arguman yok. doğada yamyamlık ta var gidip insan mı yiyelim? bir baska türun yaptıgı bir davranışı bizimde yapmamız gerekmez. böyle bir arguman olamaz.

Tüm Reklamları Kapat

kültürümüzde yoktur lafını sana türkçeye çevireyim, ben akılsızım birtakım davranışları araştırma ve sorgulama kabiliyetim yok, o yüzden atalarım ne yaptıysa onu yapıcam, çünkü kendimi geliştirmekten acizim. bu iki cumle arasında bir fark yok aslında. kültür yıllar içinde gelişir, değişir, etkileşime girer. yani kültür bilimden uzaksa, kendini geliştirmeyi değilde mevcut kurala itaat etmeyi emrediyosa, asıl bu aile yapısını yozlaştırır, toplumsal gelişmeyi engeller. emin ol kültür yanlışlarla doludur, kültüre itaat etmektense bilime kulak verip neyin mantıklı olup olmadığını belirlemek en doğrusu.

enses ilişki konusunda şöyle bir acıklama yapayım. aşk denilen şey tamamen cinsellikle alakalıdır. kimse kusura bakmasın bilim bunu söyler, cinsellik olmazsa aşk olmaz, aşk olmazsa bağlılık olmaz, bağlılık olmazsa aile yapısı olmaz. tabi bunları çok yuzeysel soyluyorum da şuna değinmek istiyorum, cinsel birlikteliği aile içinde ensest olması, cinselliği basitleştirmek yada önüne gelenle cinsel ilişkiye girmek sosyal anlamda çok sıkıntılara sebep olur. sevgi sorununa, bağlanma problemine, iletişim problemine, empati problemine...gecen bi jigoloyu izlemiştim adam diyodu ki "bir kadını cinsellik dışında hiçbir konuda tatmin edemeyeceğimi düşünüyorum" demişti. yani ensest ilişkide sakat çocuktan fazlası var. cinselliğin doğru yaşanmaması sosyal sıkıntılara sebep olur. yani teknik olarak birilerine zarar veriyor.

kısacası yazdığın tüm argumanları hatalı buldum. sözü güzel bir atasözü yazarak bırakıyorum:

Ricardo Milos varsa, gaylık yoktur :)

192 görüntülenme

Kaynaklar

 1. Yazar Yok. Link . (3 Ekim 2020). Alındığı Tarih: 3 Ekim 2020. Alındığı Yer: Bağlantı | Arşiv Bağlantısı
 2. Yazar Yok. Link . (3 Ekim 2020). Alındığı Tarih: 3 Ekim 2020. Alındığı Yer: Bağlantı | Arşiv Bağlantısı
4
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla Cevap Göster
Cevap Ver
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Popüler Yazılar
30 gün
90 gün
1 yıl
Evrim Ağacı'na Destek Ol

Evrim Ağacı'nın %100 okur destekli bir bilim platformu olduğunu biliyor muydunuz? Evrim Ağacı'nın maddi destekçileri arasına katılarak Türkiye'de bilimin yayılmasına güç katın.

Evrim Ağacı'nı Takip Et!
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün bilimseverlerle ne paylaşmak istersin?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close