Puan Ver
-1
Puan Ver

Eğer dünya jüpiter boyutunda olsaydı yaşam yine normal akışında olsaydı, insan boyu kaç metre olurdu?

2
Cemil Canlı -1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
2 Cevap

Jupiter boyutunda fakat dünya kütlesindemi jupiter de yaşasaydıkmı sanırım jupiter de yaşasaydık karasal yüzeyde diyorsun devde oksa çoğugaz olduğundan dünyanın x katı hacminde x katı kütle çekimi olmazdı yinede çok fazla olurdu bence kanat geliştirirdik yogun atmosfer ortamından dolayı uçmak çok kolay olurdu.

Favorilerime Ekle
0

Jüpiter’in kütle çekimi Dünya’dakinin 2.5 katı*. Ayaklarımızın aynı ağırlığı taşıması için 2.5 kat daha küçük olmamız gerekecekti, yani ortalama insan boyu 175cm dersek Jüpiter’de aynı ayakları kullanabilmek için 70 cm olmak gerekiyor.

Favorilerime Ekle
0

Kaynaklar

  1. Wikipedia Jüpiter’in kütle çekimi
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Her bilimsel keşfin üç aşaması vardır: Önce insanlar gerçeği reddeder. Sonrasında, keşfin önemini reddederler. En son olaraksa krediyi yanlış kişiye verirler.”
Bill Bryson
Geri Bildirim Gönder