Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
1
Puan Ver

Dikkat bozukluğu nasıl geçer?

Test çözerken ve herhangi bir şey yaparken aklım hep başka yerde oluyor. Neden?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Bunun sebeplerinden belki de en büyüğü, ortamdan kaynaklanıyordur. Eğer sürekli bulunduğun bir ortamda (ev, oda, aynı kütüphanedeki aynı sıra) ders çalışıyorsan, beynin farklı bir durumla/ortamla karşılaşmadığı icin kendini odaklama gereği duymaz. Eğer hiç gitmediğin bir ortamda ders çalışırsan algıların çok yüksek olur ve kendini derse odaklaman çok daha kolay olur. Yani işin sırrı kendini monotonluktan kurtarmaktır :)

Teşekkür
Paylaş
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bazı insanlar değişimi sevmezler. Ancak alternatif felaketse, değişime sarılmanız gerekir.”
Elon Musk
Geri Bildirim Gönder