Puan Ver
0
Puan Ver

Diğer insan türleri ile genetik benzerlik oranımız kaç?

Şempanzelerle %98,77. Peki diğer insan türleri ile benzerlik oranımız kaç?

1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

İnsanlık çok dar bir gen havuzundan zenginleşmiştir. Bireyler arasındaki izolasyon, içinde bulunulan coğrafyaya uyum, genel olarak epigenetik olarak değişim gen havuzunu zenginleştiren faktörler.

Diğer yandan bütün insanlar AYNI genlere sahiptir. Fark, genlerin allellerinde olur. Yani varyasyonlarının görülme sıklığı değişir sadece. Bu da 1000de 1 oranındadır. İnsan bireyleri olarak bizi birbirimizden ayıran oran budur.

Favorilerime Ekle
1

Kaynaklar

  1. Kaynak
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Karanlığa lanet okumaktansa bir mum yak... Çünkü karanlığı yalnızca bilimle fethedebiliriz!”
Anonim
Geri Bildirim Gönder