Puan Ver
0
Puan Ver

Cinler var mı? Eğer varsa evrimleri nasıl olmuştur? Eğer yoksa şizofreni belirtisi mi?

Okuduğum bir makalede şizofreni belirtisi olduğu yazıyordu. Bu durumun gerçekliğini merak ediyorum. Bilimsel bilgiye sahip olan varsa cevap verebilir mi? İnternetten doğru sonuca ulaşamadığımı düşünüyorum.

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
1 Cevap

Bu konuda ben bilimsel bir bilgiye sahibim. Hayır cinler yok. Cinlerin ya da daha iyi bir tanımla insan dışı ama insanla aynı zekaya ve kültüre sahip farklı bir boyutta yaşayan bir şeylerin varlığı hakkında hiç bir bilimsel dayanağımız yok. Cin gördüğünü iddia edenlere psikolojik açıklamalar getiriliyor ama ben psikolojiden anlamıyorum çok fazla. Olaya fizik açısından bakarsak henüz daha bildiğimiz 4 boyut dışında bir boyut olup olmadığını da bilemiyoruz. Eğer cinlerle gerçekten bir şekilde etkileşebiliyor olsaydık yaşadıkları boyutları da keşfetmiş olurduk.

Teşekkür
1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Evrende iki sonsuz doğurgan yaratıcı güç vardır. Biri insan, öbürü doğa. İnsan, yaratıcılığını yitirdiği gün, doğa yaratıcılığını bitirdiği gün her şey bitecektir.”
Yaşar Kemal
Geri Bildirim Gönder