Puan Ver
0
Puan Ver

Canlıların tek amacı üremek ise cinsel organlar neden hayati organlar gibi korunmuyor?

1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
Reklam
Reklam
1 Cevap

Öncelik ile ortada ki yanlış anlaşılmayı kaldıralım. Canlıların tek ve nihai amacı üremek değildir. Ondan öncesinde bütün canlıların nihai amacı hayatta kalabilmektir. Hayatta kalmak için bazı engelleri aşması gerekir. Bunlardan bazıları ki en önemlileri şunlardır;

1- İçecek ve yiyecek ihtiyacını karşıla

2- Tehlikelerden koruna bileceğin bir barınma alanı bul.

Bu önemli iki şart sağlandıktan sonra üremek ve nesli devam ettirmek gelir. Yani yaşamak en temel amaçtır. Yaşamak için beynimizin, kalbimizin yani iç organlarımızın düzenli çalışması gerekir. Aksi taktirde mesela beyinde meydana gelen bir hasar felç olmaya hatta ölüme bile götürebilir. Bu yüzden bu hayati organlarımız daha öncelikli olduğu için onları korumamız daha önemlidir. Üremek bu ihtiyaçlar karşılandıktan sonra gelen adımdır.

Umarım yardımcı olmuşumdur.

İyi okumalar.

Favorilerime Ekle
3
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Her şey değişir. Değişmeyen tek şey değişimdir.”
Heraklitos
Geri Bildirim Gönder