Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Canlıların tek amacı üremek ise cinsel organlar neden hayati organlar gibi korunmuyor?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Öncelik ile ortada ki yanlış anlaşılmayı kaldıralım. Canlıların tek ve nihai amacı üremek değildir. Ondan öncesinde bütün canlıların nihai amacı hayatta kalabilmektir. Hayatta kalmak için bazı engelleri aşması gerekir. Bunlardan bazıları ki en önemlileri şunlardır;

1- İçecek ve yiyecek ihtiyacını karşıla

2- Tehlikelerden koruna bileceğin bir barınma alanı bul.

Bu önemli iki şart sağlandıktan sonra üremek ve nesli devam ettirmek gelir. Yani yaşamak en temel amaçtır. Yaşamak için beynimizin, kalbimizin yani iç organlarımızın düzenli çalışması gerekir. Aksi taktirde mesela beyinde meydana gelen bir hasar felç olmaya hatta ölüme bile götürebilir. Bu yüzden bu hayati organlarımız daha öncelikli olduğu için onları korumamız daha önemlidir. Üremek bu ihtiyaçlar karşılandıktan sonra gelen adımdır.

Umarım yardımcı olmuşumdur.

İyi okumalar.

Teşekkür
Paylaş
3
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Güç ve büyüme yalnızca durmaksızın sarf edilen çaba ve mücadeleden doğar.”
Napoleon Hill
Geri Bildirim Gönder