Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Birbiri ile bağlantısı olmayan su parçalarındaki benzer canlı türlerinin olmasının sebebi nedir?

1
Betül Erol 0
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Dünyadaki kara parçaları sürekli hareket halinde. Hatta, yaklaşık 200 milyon yıl önce tüm kara parçaları Pangea adında tek bir kıtada bulunuyorlardı. Daha sonra ayrılarak bugünkü duruma geldiler. Dolayısıyla, aslında bugün birbiriyle bağlantısı olmayan sular geçmişte bağlantılıydı. Bağlantılı oldukları dönemde ortaya çıkmış canlıları paylaşması gayet mümkün. 

Teşekkür
Paylaş
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bilim, yaşamı kısmen de olsa açıklayabilmektedir. Sonuçta gerçeklere, deneyime ve deneye dayanır.”
Rosalind Franklin
Geri Bildirim Gönder