Puan Ver
0
Puan Ver

Bilim dünyasına göre cansızlıktan canlılığa geçiş nasıl, hangi canlıyla oldu?

1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
Reklam
Reklam
1 Cevap

Abiyogenez teorisine bakmanın yararlı olacağını düşünüyorum. Biraz açacak olursam; bu konuda yapılan bir sürü deney var ancak en bilineni ve şuan aklımda olanı Miller-Urer Deneyi: Dnada bulunan maddeleri gereken şartlar atlında tutup başlatıyorlar deneyi ve yanlış hatırlamıyorsam dna benzeri moleküller oluşuyor olağan doğa yasalarından dolayı. Buraya sığdıramayacağım kadar uzun bir konu fakat Çağrı Mert Bakırcı'nın ilk kitabından daha fazla bilgi edinebilirsin.

Favorilerime Ekle
0

Kaynaklar

  1. Abiyogenez Teorisi
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Ben manevi miras olarak hiçbir nas-ı katı, hiçbir dogma, hiçbir donmuş, kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım bilim ve akıldır.”
Mustafa Kemal Atatürk
Geri Bildirim Gönder