Puan Ver
0
Puan Ver

Balinaların sudan karaya ve daha sonra yine suya döndüğünü biliyoruz. Başka kara canlıları da tekrar suya dönebilir mi?

1
Anonim 0
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
Reklam
Reklam
1 Cevap

Aslında olan şey tam olarak bu değil. Balinalar sudan karaya ve daha sonra tekrar suya dönmediler. Sadece bu dediğinizi yapan soyun günümüzde yaşayan son ürünüdürler (aslında zaten bunu demek istediğinizi düşünüyorum, yine de düzeltmek istedim).

Elbette, başka canlılar da çevresel baskıların altında geri evrim dediğimiz bir süreç sebebiyle atalarının özelliklerini yeniden ortaya çıkarabilirler. Örneğin Ichtyosauruslarda gördüğümüz de budur. Karalarda yaşayan sürüngenlerin, denizel ortama adapte olmuş nesillerinin bir ürünüdür. Günümüzde ne yazık ki yok olmuşlardır.

Favorilerime Ekle
1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“İnsan kalbini, bir mucidin kendi beyninin yarattığı bir ürünün başarıya ulaştığını görmesinden daha fazla heyecanlandıran bir şey olduğunu düşünmüyorum. Bu tür duygular insana yemeyi, uyumayı, arkadaşları, aşkı, her şeyi unutturuyor.”
Nikola Tesla
Geri Bildirim Gönder