Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
1
Puan Ver

Aseksüellik, eşcinsellik ve apati gibi durumlar neden evrimsel süreçte elenmemiştir?

Bu durumlar insanın evrimine bir katkısı yokmuş gibi görünüyor. O halde neden günümüze kadar devam etmiştir? Bunu merak ediyorum. Tesekkürler

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Merhaba Kaan,

Bu konu hakkında bir Evrim Ağacı bünyesinde bir yazı halihazırda mevcut.

Dilersen sana biraz özetleyip daha sonrasında sorduğun soruların tam olarak cevabını alman için konunun linkini verebilirim.

Eşcinsellik üzerinden gideceğim:

Sanılanın aksine eşcinselliğin evrimsel süreç açısından birçok avantajı bulunuyor, bunlar:

-Eşcinselliğin Hiyerarşik ve Yavru Bakım Avantajı

-Eşcinselliğin Grup Avantajı

gibi çokça başlık altında incelenip açıklanmış. Konu linki: https://evrimagaci.org/escinsellik-ve-evrim-escinsellik-nedir-escinseller-evrimsel-surecte-neden-elenmedi-113

Sağlıcakla :)

Teşekkür (1)
Paylaş
1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Mühendislik; doğanın üstün güçlerini, insanın kullanım ve ihtiyaçları için yönlendirme işidir.”
Thomas Tredgold
Geri Bildirim Gönder