Puan Ver
0
Puan Ver

Arkeoloji okumak isteyen bir insanı ilerde ne bekliyor ve kimler arkeoloji okumalı?

Sınava hazırlanan bir 12. Sınıf ogrencisiyim son zamanlarda arkeolojiye ilgi duyuyorum ve koç arkeoloji okumak istiyorum ama internette yeterli veriler bulamadım ve çevremde bu işle uğraşan insanlar yok yardımcı olursanız sevinirim.

2
Teşekkür
Hatırla
Takip
2 Cevap

Hevesini asla kırmak istemem belki ileride önemli bir arkeolog olursun ama ülkemizde asla değer göremeyeceğinin garantisini verebilirim :'). Benim kişisel fikrim hobi olarak ilgilenmen. Kaynakta konuyla ilgili kendi hocamın yazdığı bir yazı var hatta içinde direkt koç mezunu birinin deneyimleri de mevcut.

Teşekkür (1)
1

Merhabalar,

Türkiye bazında düşünürsek bazı bölümlerin kişiye üniversite sonrası "iş" anlamında çeşitli kaygılar verdiğini biliyoruz. Çünkü bazı mesleklere gerekli önem verilmiyor ve bu mesleklerde yeteri kadar istihdam alanı oluşturulmuyor. Bu bölümlerden biri "maalesef" arkeoloji. Lütfen gerçekten bu bölümü isteyip istemediğinizi düşünün. Kaynak kısmına eklediğim sitelerden yararlanabilir, bu bölümü okumak isteyenlerin hangi özelliklere sahip olmaları gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Teşekkür (1)
1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Şu anda yapabileceğim en iyi şey, metalden kafesler içinde kamburları çıkmış halde ve umutsuzlukla dışarı bakan şempanzelerin sesi olmaktır. Çünkü onların sesi olan kimse yok.”
Jane Goodall
İnsan Zekasının Evrimi: Neden Sadece İnsanın Beyni Bu Kadar Evrimleşmiştir?
Geri Bildirim Gönder