Paylaşım Yap

Soru & Cevap Platformu'nda "Raporla" Tuşu, Soru Birleştirme ve Soru Yönlendirme Yayında!

Soru & Cevap Platformu'nda "Raporla" Tuşu, Soru Birleştirme ve Soru Yönlendirme Yayında!
2 dakika
825

Soru & Cevap Platformumuz büyümeye ve komünite-odaklı bir bilgi arşivine dönüşmeye devam ediyor! Eğer halen kullanmaya başlamadıysanız, buraya tıklayarak hemen başlayabilirsiniz.

Platformu kullanıcılar için daha faydalı bir hale getirmek ve oluşabilecek hataları hep beraber çözebilmek adına, artık hatalı olduğunu düşündüğünüz bir içeriği raporlamanız mümkün! Tek yapmanız gereken, yukarıdaki tuşlara tıklayarak ilgili bilgileri girmek.

Raporlama sayesinde yapabilecekleriniz şöyle:

 • Başka Soruya Yönlendir: Eğer bir soru daha önceden birebir sorulduysa, yeni sorulan soruyu daha önceden sorulan bir soruya yönlendirmeyi talep edebilirsiniz. Böylece hem soruyu soran kişi bilgilenmiş olur, hem de cevaplar birden fazla soruya dağılmamış olur. Bu yapıldığında soru sahibi bilgilendirilecek ve soru yeni cevap alımlarına kapatılacaktır. Bunu, özellikle de henüz cevap gelmemiş sorularda kullanabilirsiniz.
 • Soruları Birleştir: Eğer iki veya daha fazla soru birebir aynıysa veya birbirine makul derecede benzerse ve her birine farklı cevaplar geldiyse, bu soruların birleştirilmesini önerebilirsiniz. Bu sayede dağılmış halde bulunan cevapları tek bir soru altında toplayabiliriz. Bu yapıldığında soru sahibi bilgilendirilecek ve diğer soruyla birleştirilen yan sorular yeni cevap alımlarına kapatılacaktır. Ayrıca diğer sorulardaki cevaplar da tek bir cevap altında toplanacaktır.
 • Düzeltme Talep Et: Eğer bir yazım yanlışı veya bilgi hatası varsa, bunu bu seçeneği kullanarak bildirebilirsiniz.
 • Yanlış Kategori: Eğer bir soru hatalı kategorilendirildiyse, doğru kategoriye alınmasına katkı sağlayabilirsiniz.
 • Şikayet Et: Eğer yukarıdaki seçeneklerden birine uymayan, Evrim Ağacı'nın ilkelerini ihlal eden bir konu varsa, bu seçeneği kullanabilirsiniz.

Şu anda bu şikayetlerle ilgili kararlar moderasyon ve yönetim tarafından alınmaktadır; ancak yakın bir gelecekte bu kararların da saygın komünite üyeleri tarafından alınabilmesini sağlayacak geliştirmeler yolda!

Ayrıca belirtelim: Eğer raporunuz onaylanırsa +100 UP, reddedilirse -30 UP alacaksınız. Bu nedenle sadece doğru durumlarda raporlama seçeneğini kullandığınızdan emin olunuz.

Bazı Tuş Düzenlemeleri

Ayrıca fark etmiş olabileceğiniz gibi Soru & Cevap Platformundaki tuşlar artık daha kısa ve öz. Aşağıdan görebilirsiniz:

Bu tuşları kullanarak Soru & Cevap Platformundan aldığınız verimi arttırabilirsiniz. Teşekkür tuşu, bir yerde favori tuşu gibi çalışmaktadır; sonradan kolay erişim sağladığı gibi, aynı zamanda soru veya cevap yazarının profilinde gözüken teşekkür sayısını arttırmaktadır.

Hatırla seçeneği, bir soru veya cevabı sonradan kolayca bulabilmenizi sağlar. Tek yapmanız gereken, platformdaki filtreleri kullanarak hatırlamayı seçtiğiniz içerikleri görmek.

Takip tuşu, o kullanıcıyı takibe almanızı sağlar. Takibe aldığınız yazarlardan günlük e-posta derlemeleri alırsınız ve böylece kolayca takip edebilirsiniz.

Ayrıca sosyal medya tuşlarını kullanarak bir soruyu veya cevabı sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz!

Keyifli paylaşımlar!

Bu Makaleyi Alıntıla
Okundu Olarak İşaretle
9
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
Paylaş
Sonra Oku
Notlarım
Yazdır / PDF Olarak Kaydet
Bize Ulaş
Yukarı Zıpla

İçeriklerimizin bilimsel gerçekleri doğru bir şekilde yansıtması için en üst düzey çabayı gösteriyoruz. Gözünüze doğru gelmeyen bir şey varsa, mümkünse güvenilir kaynaklarınızla birlikte bize ulaşın!

Bu içeriğimizle ilgili bir sorunuz mu var? Buraya tıklayarak sorabilirsiniz.

Soru & Cevap Platformuna Git
Bu İçerik Size Ne Hissettirdi?
 • Tebrikler! 6
 • Muhteşem! 1
 • Mmm... Çok sapyoseksüel! 1
 • Umut Verici! 1
 • Bilim Budur! 0
 • Güldürdü 0
 • İnanılmaz 0
 • Merak Uyandırıcı! 0
 • Üzücü! 0
 • Grrr... *@$# 0
 • İğrenç! 0
 • Korkutucu! 0

Evrim Ağacı'na her ay sadece 1 kahve ısmarlayarak destek olmak ister misiniz?

Şu iki siteden birini kullanarak şimdi destek olabilirsiniz:

kreosus.com/evrimagaci | patreon.com/evrimagaci

Çıktı Bilgisi: Bu sayfa, Evrim Ağacı yazdırma aracı kullanılarak 31/05/2024 02:05:43 tarihinde oluşturulmuştur. Evrim Ağacı'ndaki içeriklerin tamamı, birden fazla editör tarafından, durmaksızın elden geçirilmekte, güncellenmekte ve geliştirilmektedir. Dolayısıyla bu çıktının alındığı tarihten sonra yapılan güncellemeleri görmek ve bu içeriğin en güncel halini okumak için lütfen şu adrese gidiniz: https://evrimagaci.org/s/8313

İçerik Kullanım İzinleri: Evrim Ağacı'ndaki yazılı içerikler orijinallerine hiçbir şekilde dokunulmadığı müddetçe izin alınmaksızın paylaşılabilir, kopyalanabilir, yapıştırılabilir, çoğaltılabilir, basılabilir, dağıtılabilir, yayılabilir, alıntılanabilir. Ancak bu içeriklerin hiçbiri izin alınmaksızın değiştirilemez ve değiştirilmiş halleri Evrim Ağacı'na aitmiş gibi sunulamaz. Benzer şekilde, içeriklerin hiçbiri, söz konusu içeriğin açıkça belirtilmiş yazarlarından ve Evrim Ağacı'ndan başkasına aitmiş gibi sunulamaz. Bu sayfa izin alınmaksızın düzenlenemez, Evrim Ağacı logosu, yazar/editör bilgileri ve içeriğin diğer kısımları izin alınmaksızın değiştirilemez veya kaldırılamaz.

Keşfet
Akış
İçerikler
Gündem
Neandertaller
Ornitoloji
Atmosfer
Meyve
Temel
Entropi
Kas
Yumurta
Enfeksiyon
Doğal Seçilim
Maskeler
Filogenetik
Çağ
Konuşma
Köpekbalığı
Eğilim
Toplumsal Cinsiyet
Hayvanlar Alemi
Sars Mers
Kilometre
Metabolizma
Canlılık Ve Cansızlık Arasındaki Farklar
Karbonhidrat
Fizyoloji
Sağlık
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Kafana takılan neler var?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
Sosyal
Yeniler
Daha Fazla İçerik Göster
Popüler Yazılar
30 gün
90 gün
1 yıl
Evrim Ağacı'na Destek Ol

Evrim Ağacı'nın %100 okur destekli bir bilim platformu olduğunu biliyor muydunuz? Evrim Ağacı'nın maddi destekçileri arasına katılarak Türkiye'de bilimin yayılmasına güç katın.

Evrim Ağacı'nı Takip Et!
Yazı Geçmişi
Okuma Geçmişi
Notlarım
İlerleme Durumunu Güncelle
Okudum
Sonra Oku
Not Ekle
Kaldığım Yeri İşaretle
Göz Attım

Evrim Ağacı tarafından otomatik olarak takip edilen işlemleri istediğin zaman durdurabilirsin.
[Site ayalarına git...]

Filtrele
Listele
Bu yazıdaki hareketlerin
Devamını Göster
Filtrele
Listele
Tüm Okuma Geçmişin
Devamını Göster
0/10000
Bu Makaleyi Alıntıla
Evrim Ağacı Formatı
APA7
MLA9
Chicago
E. Ağacı, et al. Soru & Cevap Platformu'nda "Raporla" Tuşu, Soru Birleştirme ve Soru Yönlendirme Yayında!. (1 Mart 2020). Alındığı Tarih: 31 Mayıs 2024. Alındığı Yer: https://evrimagaci.org/s/8313
Ağacı, E., Bakırcı, Ç. M. (2020, March 01). Soru & Cevap Platformu'nda "Raporla" Tuşu, Soru Birleştirme ve Soru Yönlendirme Yayında!. Evrim Ağacı. Retrieved May 31, 2024. from https://evrimagaci.org/s/8313
E. Ağacı, et al. “Soru & Cevap Platformu'nda "Raporla" Tuşu, Soru Birleştirme ve Soru Yönlendirme Yayında!.” Edited by Çağrı Mert Bakırcı. Evrim Ağacı, 01 Mar. 2020, https://evrimagaci.org/s/8313.
Ağacı, Evrim. Bakırcı, Çağrı Mert. “Soru & Cevap Platformu'nda "Raporla" Tuşu, Soru Birleştirme ve Soru Yönlendirme Yayında!.” Edited by Çağrı Mert Bakırcı. Evrim Ağacı, March 01, 2020. https://evrimagaci.org/s/8313.
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close