Evrim Ağacı

Soru & Cevap Platformu'nda "Raporla" Tuşu, Soru Birleştirme ve Soru Yönlendirme Yayında!

Soru & Cevap Platformu'nda

Bu bir duyuru makalesidir. Genellikle Evrim Ağacı hakkındaki veya güncel bir konuyla ilgili bilgileri ve/veya gelişmeleri duyurmak amacıyla hazırlanmış içeriklerimizdir. Bu içerik, diğer tüm içeriklerimiz gibi, İçerik Kullanım İzinleri'ne tabidir.

Soru & Cevap Platformumuz büyümeye ve komünite-odaklı bir bilgi arşivine dönüşmeye devam ediyor! Eğer halen kullanmaya başlamadıysanız, buraya tıklayarak hemen başlayabilirsiniz.

Platformu kullanıcılar için daha faydalı bir hale getirmek ve oluşabilecek hataları hep beraber çözebilmek adına, artık hatalı olduğunu düşündüğünüz bir içeriği raporlamanız mümkün! Tek yapmanız gereken, yukarıdaki tuşlara tıklayarak ilgili bilgileri girmek.

Raporlama sayesinde yapabilecekleriniz şöyle:

 • Başka Soruya Yönlendir: Eğer bir soru daha önceden birebir sorulduysa, yeni sorulan soruyu daha önceden sorulan bir soruya yönlendirmeyi talep edebilirsiniz. Böylece hem soruyu soran kişi bilgilenmiş olur, hem de cevaplar birden fazla soruya dağılmamış olur. Bu yapıldığında soru sahibi bilgilendirilecek ve soru yeni cevap alımlarına kapatılacaktır. Bunu, özellikle de henüz cevap gelmemiş sorularda kullanabilirsiniz.
 • Soruları Birleştir: Eğer iki veya daha fazla soru birebir aynıysa veya birbirine makul derecede benzerse ve her birine farklı cevaplar geldiyse, bu soruların birleştirilmesini önerebilirsiniz. Bu sayede dağılmış halde bulunan cevapları tek bir soru altında toplayabiliriz. Bu yapıldığında soru sahibi bilgilendirilecek ve diğer soruyla birleştirilen yan sorular yeni cevap alımlarına kapatılacaktır. Ayrıca diğer sorulardaki cevaplar da tek bir cevap altında toplanacaktır.
 • Düzeltme Talep Et: Eğer bir yazım yanlışı veya bilgi hatası varsa, bunu bu seçeneği kullanarak bildirebilirsiniz.
 • Yanlış Kategori: Eğer bir soru hatalı kategorilendirildiyse, doğru kategoriye alınmasına katkı sağlayabilirsiniz.
 • Şikayet Et: Eğer yukarıdaki seçeneklerden birine uymayan, Evrim Ağacı'nın ilkelerini ihlal eden bir konu varsa, bu seçeneği kullanabilirsiniz.

Şu anda bu şikayetlerle ilgili kararlar moderasyon ve yönetim tarafından alınmaktadır; ancak yakın bir gelecekte bu kararların da saygın komünite üyeleri tarafından alınabilmesini sağlayacak geliştirmeler yolda!

Ayrıca belirtelim: Eğer raporunuz onaylanırsa +100 UP, reddedilirse -30 UP alacaksınız. Bu nedenle sadece doğru durumlarda raporlama seçeneğini kullandığınızdan emin olunuz.

Bazı Tuş Düzenlemeleri

Ayrıca fark etmiş olabileceğiniz gibi Soru & Cevap Platformundaki tuşlar artık daha kısa ve öz. Aşağıdan görebilirsiniz:

Bu tuşları kullanarak Soru & Cevap Platformundan aldığınız verimi arttırabilirsiniz. Teşekkür tuşu, bir yerde favori tuşu gibi çalışmaktadır; sonradan kolay erişim sağladığı gibi, aynı zamanda soru veya cevap yazarının profilinde gözüken teşekkür sayısını arttırmaktadır.

Hatırla seçeneği, bir soru veya cevabı sonradan kolayca bulabilmenizi sağlar. Tek yapmanız gereken, platformdaki filtreleri kullanarak hatırlamayı seçtiğiniz içerikleri görmek.

Takip tuşu, o kullanıcıyı takibe almanızı sağlar. Takibe aldığınız yazarlardan günlük e-posta derlemeleri alırsınız ve böylece kolayca takip edebilirsiniz.

Ayrıca sosyal medya tuşlarını kullanarak bir soruyu veya cevabı sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz!

Keyifli paylaşımlar!

Bu İçerik Size Ne Hissettirdi?
 • Muhteşem! 0
 • Tebrikler! 5
 • Bilim Budur! 0
 • Mmm... Çok sapyoseksüel! 0
 • Güldürdü 0
 • İnanılmaz 0
 • Umut Verici! 0
 • Merak Uyandırıcı! 0
 • Üzücü! 0
 • Grrr... *@$# 0
 • İğrenç! 0
 • Korkutucu! 0

Evrim Ağacı'na her ay sadece 1 kahve ısmarlayarak destek olmak ister misiniz?

Şu iki siteden birini kullanarak şimdi destek olabilirsiniz:

kreosus.com/evrimagaci | patreon.com/evrimagaci

Çıktı Bilgisi: Bu sayfa, Evrim Ağacı yazdırma aracı kullanılarak 04/06/2020 09:13:44 tarihinde oluşturulmuştur. Evrim Ağacı'ndaki içeriklerin tamamı, birden fazla editör tarafından, durmaksızın elden geçirilmekte, güncellenmekte ve geliştirilmektedir. Dolayısıyla bu çıktının alındığı tarihten sonra yapılan güncellemeleri görmek ve bu içeriğin en güncel halini okumak için lütfen şu adrese gidiniz: https://evrimagaci.org/s/8313

İçerik Kullanım İzinleri: Evrim Ağacı'ndaki yazılı içerikler orijinallerine hiçbir şekilde dokunulmadığı müddetçe izin alınmaksızın paylaşılabilir, kopyalanabilir, yapıştırılabilir, çoğaltılabilir, basılabilir, dağıtılabilir, yayılabilir, alıntılanabilir. Ancak bu içeriklerin hiçbiri izin alınmaksızın değiştirilemez ve değiştirilmiş halleri Evrim Ağacı'na aitmiş gibi sunulamaz. Benzer şekilde, içeriklerin hiçbiri, söz konusu içeriğin açıkça belirtilmiş yazarlarından ve Evrim Ağacı'ndan başkasına aitmiş gibi sunulamaz. Bu sayfa izin alınmaksızın düzenlenemez, Evrim Ağacı logosu, yazar/editör bilgileri ve içeriğin diğer kısımları izin alınmaksızın değiştirilemez veya kaldırılamaz.

Evrim Ağacı %100 okur destekli bir bilim platformudur. Maddi destekte bulunarak Türkiye'de modern bilimin gelişmesine güç katmak ister misiniz?
Destek Ol
Gizle
Güncel
Biyografi
Fosil
Sahtebilim
Nöron Hücresi
Kamuflaj
Hayvanlar Alemi
Yağ
Deri
Carl Sagan
Sıcaklık
Yavru
Tardigrad
Canlı
Matematik
Doğa Yasası
Evrim
Mit
Kozmik Mikrodalga Arkaplan Işıması (Cmb)
Uzay
Teyit
Maske
Ay Ve Dünya
Mühendislik
Entropi
Tüyler
Daha Fazla İçerik Göster
Daha Fazla İçerik Göster
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Evrim, güneşin ısısı kadar gerçektir.”
Richard Dawkins
Geri Bildirim Gönder