Son 3500 Yılda Dünya'ya Düşen Meteoritlerin Haritası

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Burada gördüğünüz harita, bilim insanlarının tespit edebildiği, son 3500 yıl içerisinde Dünya'ya düşen tüm meteoritleri veya meteoritler tarafından açılan kraterleri gösteriyor. Bu kraterlerden bazıları milattan önce 2300 yılına kadar gidiyor.

Görseldeki yeşil noktalar 0-10 kg arasındaki, sarı noktalar 10-20 kg arasındaki, pembe noktalar 20-30 kg arasındaki, mavi noktalar 30-40 kg arasındaki ve kırmızı noktalar 40 kg ve daha fazla kütledeki meteoritleri göstermektedir.

Etkileşimli haritaya gitmek ve düşen meteoritler hakkında bilgi almak için buraya tıklayınız.

Bu harita yaratılırken kullanılan veritabanına buradan erişebilirsiniz.

Konuyla ilgili bir diğer haritaya ise buradan ulaşabilirsiniz.

Yukarıda gördüğünüz harita ise, ABD Meteoroloji Cemiyeti tarafından yaratılmıştır.

 

Kaynak: The Earth Story

İki Primat Yavrusu Arasında Temas...

Kurbağa

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim