Saçaklı Ağaç Kurbağası Yumurtası

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Burada gördüğünüz, Saçaklı Ağaç Kurbağası olarak da bilinen Cruziohyla craspedopus türünün yumurta içerisindeki yavrularıdır. Brezilya, Kolombiya, Ekvator ve Peru'da yaşayan bu hayvanın erkekleri 8 santimetre, dişileri 9 santimetre boya ulaşabilir. Müthiş renklere sahip olan bu canlılar, yeşilden maviye ve hatta mora kadar değişen renklere sahip olabilir. Karınları ise genellikle sarıdır ve siyah bantlar veya çizgiler bulunabilir.

Tür, son derece gizli bir türdür ve insanlar tarafından görülmeleri çok zordur. Çoğu zaman yüksek ağaçların tepelerinde yaşarlar ve oldukça iyi bir şekilde gizlenirler. Çoğu yaşam alanları su seviyesinden 50-600 metre yüksektedir.

Yavrular su içerisinde veya civarında yumurtadan çıktıktan sonra yaklaşık 211 gün boyunca gelişirler. Ancak ondan sonra metamorfoz geçirerek suyu terk ederler ve karasal olarak yaşarlar. Rotoğraftaki yavrunun solungaçları bile gözükmektedir. Türe ait biraz daha fazla bilgi buradaki yazımızdan alınabilir.

Aşağıda türün yetişkinlerinin fotoğrafları da görülmektedir.

Cep Telefonlarından Yayılan Radyasyonu Kullanarak Mısır Patlatmak veya Yumurta Pişirmek Mümkün Müdür?

Okyanus Akıntılarını Araştırmamızı Sağlayan On Binlerce Oyuncak Ördek!

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim