Rengarenk Deniz Tavşanları

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Bu ufacık hayvanlar, "deniz tavşanı" ya da "deniz sümüklüböceği" olarak bilinen, Nudibranchia (Çıplakbacaklılar) taksonomik grubundan hayvanlar! Deniz tavşanlarının birçoğu, bu fotoğrafta da görülebileceği gibi oldukça renkli ve ilginç görünümlü hayvanlardır. Evrimsel açıdan en basit yapılı omurgasız hayvanlardan birisi olan bu canlıların günümüzde 2300 türü bilinmektedir.  

Kaynak: Reddit

Süt ve Meme Hatları: Evrimi Görmek İçin Fazla Uzağa Değil, Memelerinize Bakın!

Bağımsız Akıl ve Hitchens

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Katkı Sağlayanlar

Pedram Türkoğlu

Pedram Türkoğlu

Editör

Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitim görüyor. İlgilendiği bilim dalları paleobiyoloji, zooloji, anatomi, immünoloji, mikrobiyoloji, tıp ve evrimsel biyolojidir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim