Kedigiller, İnsan ve Şempanze

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Bugüne kadar insanlar ile diğer hayvanlar, özellikle de maymunlar (ve genel olarak primatlar) arasındaki akrabalık ilişkilerini bilimin neredeyse her bir dalını kullanarak anlattık ve söz konusu bilimsel verilerin milyonda birini de olsa, fazlasıyla ikna edici olduğunu düşündüğümüz bir miktarını okurlarımıza sunduk. 

Daha önceden de izah ettiğimiz gibi, insanların evrimi kabul etmeyişi bilimsel verilerin sözde noksanlığından falan değil, gerçekleri kabullenmek konusundaki sıkıntılarımızdandır. Neyse ki, yine daha önceden yayınladığımız gibi, genç nüfus katlanarak artan bir hızla evrimsel biyolojinin gerçeklerini kabul ederek büyümektedir. Geleceğe umutla bakmamızı sağlayan bu gençler ve onların yavruları da bu gerçekleri kabullenerek büyüdüklerinde, toplum arasında evrim gibi yalın ve apaçık bir gerçeği kabul etmeyenlere gülüp geçilecektir.

O günler, çok da uzakta değil. 

Şimdi öğrenmek ve anlamak zamanı! 

İnsanların Anlamadıkları Şeyler ve Delilik

Kedi ve Solucan Deliği!

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim