Homo naledi'nin Eklenmesiyle Yeni Evrim Ağacı...

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

2015 yılında keşfedilen yeni bir insan türü olan H. naledi'nin 335.000 ila 236.000 yıl önce yaşadığı düşünülüyor. Detaylı bilgileri evrimagaci.org/fotograf/93/7733">buraya tıklayarak alabilirsiniz. Peki bu yeni türün eklenmesiyle insanın Evrim Ağacı nasıl değişti? Bu görsel, konuyu harika bir şekilde ele alıyor. 

Bu görselin hoş bir tarafı, insanın Evrim Ağacı'ndaki farklı cinsleri bir arada gösteriyor olması. Çünkü unutmayın, 6 milyon yıl kadar önce, şempanzelerle olan ortak atamızdan ayrıldıktan sonra günümüzdeki türümüz evrimleşene kadar birçok farklı cins ve tür ara türler ve kuzenlerimiz olarak var oldular ve yok oldular. Bunları tanıdıkça, geçmişimizi ve bugünümüzü anlamamız daha da mümkün oluyor. 

Kaynak: Slate

Kolektif Suçluluk ve Utanç: ''Sizden Olmayana'' Karşı İşlenen Suçlardan Duyulan Suçluluğu/Utancı Grup Psikolojisiyle Baskılama

Türkçe Islık Dili: Türkiye'ye Özgü Olan ve Beynin İki Lobunu da Kullanan Tuhaf İletişim Aracı!

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Katkı Sağlayanlar

Pedram Türkoğlu
Pedram Türkoğlu
Görsel Çevirmeni
Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim