Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat

Evrim Ağacı ile İlgili Bazı İstatistikler... (14.08.2012 itibariyle)

Evrim Ağacı ile İlgili Bazı İstatistikler... (14.08.2012 itibariyle)
1 dakika
252
Tüm Reklamları Kapat

Facebook, ne yazık ki bir süredir sayfa içerisindeki veri miktarıyla ilgili istatistikleri yöneticilerin görmesine izin vermemektedir. Ne var ki, internet sitemizin yapım aşamaları sırasında kullandığımız yazılımlar ve yürüttüğümüz yedekleme, aktarım, destekleme, düzenleme çalışmaları, bir süredir erişemediğimiz istatistiklere ulaşmamızı sağladı. Bunları sizlerle de kısaca paylaşmak istiyoruz:

 • Evrim Ağacı'nda şu anda tam 378 adet makale bulunmaktadır. Yaklaşık 12 adet de yayınlanmayı bekleyen makalemiz bulunmaktadır. Bu makalelerin %98 civarı sayfamız yazarı ÇMB tarafından, doğrudan doğruya Evrim Ağacı için yazılmıştır. Geri kalan %2'lik kısım içerisinde okurlarımızdan gelen notlar, diğer yazarlarımızın yazıları veya derlemeleri ve 4-5 adet alıntı yazısı mevcuttur.
 • Evrim Ağacı'nda şu anda tam olarak 54 albüm ve bu albümler içerisinde toplamda 1530 adet görsel bulunmaktadır. Bu görsellerin %80 civarı doğrudan "foto-bilgi" olarak ifade ettiğimiz, bilgilendirme içerikli görsellerdir. Geri kalan yüzde içerisinde ise canlılara yönelik açıklamasız fotoğraflar bulunmaktadır.
 • Evrim Ağacı'nda toplamda 385 video bulunmaktadır. Bu videoların %99'undan fazlası belgesellerden alıntıdır (ne yazık ki bu sebeple Facebook telif hakları sebebiyle bazılarımızın video yüklemesine süresiz engel oldu). Geri kalan %1'lik kısımda ise Evrim Ağacı tanıtım videoları veya ülkemizdeki akademisyenlerimizin katıldığı etkinliklerden görüntüler bulunmaktadır.

Evrim Ağacı büyüyor ve büyümeye devam edecek. Hep dediğimiz gibi: "Biz, hep birlikte güçlüyüz!"

Destekleriniz için sonsuz teşekkürler.

Tüm Reklamları Kapat

Bu Makaleyi Alıntıla
Okundu Olarak İşaretle
1
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
Paylaş
Sonra Oku
Notlarım
Yazdır / PDF Olarak Kaydet
Bize Ulaş
Yukarı Zıpla

İçeriklerimizin bilimsel gerçekleri doğru bir şekilde yansıtması için en üst düzey çabayı gösteriyoruz. Gözünüze doğru gelmeyen bir şey varsa, mümkünse güvenilir kaynaklarınızla birlikte bize ulaşın!

Bu içeriğimizle ilgili bir sorunuz mu var? Buraya tıklayarak sorabilirsiniz.

Soru & Cevap Platformuna Git
Bu İçerik Size Ne Hissettirdi?
 • Muhteşem! 2
 • Tebrikler! 1
 • Mmm... Çok sapyoseksüel! 1
 • Bilim Budur! 0
 • Güldürdü 0
 • İnanılmaz 0
 • Umut Verici! 0
 • Merak Uyandırıcı! 0
 • Üzücü! 0
 • Grrr... *@$# 0
 • İğrenç! 0
 • Korkutucu! 0
Tüm Reklamları Kapat

Evrim Ağacı'na her ay sadece 1 kahve ısmarlayarak destek olmak ister misiniz?

Şu iki siteden birini kullanarak şimdi destek olabilirsiniz:

kreosus.com/evrimagaci | patreon.com/evrimagaci

Çıktı Bilgisi: Bu sayfa, Evrim Ağacı yazdırma aracı kullanılarak 20/06/2024 08:31:15 tarihinde oluşturulmuştur. Evrim Ağacı'ndaki içeriklerin tamamı, birden fazla editör tarafından, durmaksızın elden geçirilmekte, güncellenmekte ve geliştirilmektedir. Dolayısıyla bu çıktının alındığı tarihten sonra yapılan güncellemeleri görmek ve bu içeriğin en güncel halini okumak için lütfen şu adrese gidiniz: https://evrimagaci.org/s/704

İçerik Kullanım İzinleri: Evrim Ağacı'ndaki yazılı içerikler orijinallerine hiçbir şekilde dokunulmadığı müddetçe izin alınmaksızın paylaşılabilir, kopyalanabilir, yapıştırılabilir, çoğaltılabilir, basılabilir, dağıtılabilir, yayılabilir, alıntılanabilir. Ancak bu içeriklerin hiçbiri izin alınmaksızın değiştirilemez ve değiştirilmiş halleri Evrim Ağacı'na aitmiş gibi sunulamaz. Benzer şekilde, içeriklerin hiçbiri, söz konusu içeriğin açıkça belirtilmiş yazarlarından ve Evrim Ağacı'ndan başkasına aitmiş gibi sunulamaz. Bu sayfa izin alınmaksızın düzenlenemez, Evrim Ağacı logosu, yazar/editör bilgileri ve içeriğin diğer kısımları izin alınmaksızın değiştirilemez veya kaldırılamaz.

Keşfet
Akış
İçerikler
Gündem
Saç
Carl Sagan
Ana Bulaşma Mekanizması
Küresel
Yapay Zeka
Fotosentez
Aminoasit
Geometri
Sağlık
Ses Kaydı
İlişki
Avcı
Einstein
İhtiyoloji
Gelişim
İnsan Türü
Mikroevrim
Ağaç
Doğal
Evrim Tarihi
Dil
Video
Kimyasal
Yıldızlar
Doğru
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Kafana takılan neler var?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
Sosyal
Yeniler
Daha Fazla İçerik Göster
Popüler Yazılar
30 gün
90 gün
1 yıl
Evrim Ağacı'na Destek Ol

Evrim Ağacı'nın %100 okur destekli bir bilim platformu olduğunu biliyor muydunuz? Evrim Ağacı'nın maddi destekçileri arasına katılarak Türkiye'de bilimin yayılmasına güç katın.

Evrim Ağacı'nı Takip Et!
Yazı Geçmişi
Okuma Geçmişi
Notlarım
İlerleme Durumunu Güncelle
Okudum
Sonra Oku
Not Ekle
Kaldığım Yeri İşaretle
Göz Attım

Evrim Ağacı tarafından otomatik olarak takip edilen işlemleri istediğin zaman durdurabilirsin.
[Site ayalarına git...]

Filtrele
Listele
Bu yazıdaki hareketlerin
Devamını Göster
Filtrele
Listele
Tüm Okuma Geçmişin
Devamını Göster
0/10000
Bu Makaleyi Alıntıla
Evrim Ağacı Formatı
APA7
MLA9
Chicago
Ç. M. Bakırcı. Evrim Ağacı ile İlgili Bazı İstatistikler... (14.08.2012 itibariyle). (14 Ağustos 2012). Alındığı Tarih: 20 Haziran 2024. Alındığı Yer: https://evrimagaci.org/s/704
Bakırcı, Ç. M. (2012, August 14). Evrim Ağacı ile İlgili Bazı İstatistikler... (14.08.2012 itibariyle). Evrim Ağacı. Retrieved June 20, 2024. from https://evrimagaci.org/s/704
Ç. M. Bakırcı. “Evrim Ağacı ile İlgili Bazı İstatistikler... (14.08.2012 itibariyle).” Edited by Çağrı Mert Bakırcı. Evrim Ağacı, 14 Aug. 2012, https://evrimagaci.org/s/704.
Bakırcı, Çağrı Mert. “Evrim Ağacı ile İlgili Bazı İstatistikler... (14.08.2012 itibariyle).” Edited by Çağrı Mert Bakırcı. Evrim Ağacı, August 14, 2012. https://evrimagaci.org/s/704.
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close