Evrim Ağacı ile İlgili Bazı İstatistikler... (14.08.2012 itibariyle)

Evrim Ağacı ile İlgili Bazı İstatistikler... (14.08.2012 itibariyle)

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Facebook, ne yazık ki bir süredir sayfa içerisindeki veri miktarıyla ilgili istatistikleri yöneticilerin görmesine izin vermemektedir. Ne var ki, internet sitemizin yapım aşamaları sırasında kullandığımız yazılımlar ve yürüttüğümüz yedekleme, aktarım, destekleme, düzenleme çalışmaları, bir süredir erişemediğimiz istatistiklere ulaşmamızı sağladı. Bunları sizlerle de kısaca paylaşmak istiyoruz:

  • Evrim Ağacı'nda şu anda tam 378 adet makale bulunmaktadır. Yaklaşık 12 adet de yayınlanmayı bekleyen makalemiz bulunmaktadır. Bu makalelerin %98 civarı sayfamız yazarı ÇMB tarafından, doğrudan doğruya Evrim Ağacı için yazılmıştır. Geri kalan %2'lik kısım içerisinde okurlarımızdan gelen notlar, diğer yazarlarımızın yazıları veya derlemeleri ve 4-5 adet alıntı yazısı mevcuttur.
  • Evrim Ağacı'nda şu anda tam olarak 54 albüm ve bu albümler içerisinde toplamda 1530 adet görsel bulunmaktadır. Bu görsellerin %80 civarı doğrudan "foto-bilgi" olarak ifade ettiğimiz, bilgilendirme içerikli görsellerdir. Geri kalan yüzde içerisinde ise canlılara yönelik açıklamasız fotoğraflar bulunmaktadır.
  • Evrim Ağacı'nda toplamda 385 video bulunmaktadır. Bu videoların %99'undan fazlası belgesellerden alıntıdır (ne yazık ki bu sebeple Facebook telif hakları sebebiyle bazılarımızın video yüklemesine süresiz engel oldu). Geri kalan %1'lik kısımda ise Evrim Ağacı tanıtım videoları veya ülkemizdeki akademisyenlerimizin katıldığı etkinliklerden görüntüler bulunmaktadır.

Evrim Ağacı büyüyor ve büyümeye devam edecek. Hep dediğimiz gibi: "Biz, hep birlikte güçlüyüz!"

Destekleriniz için sonsuz teşekkürler.

Evrim Ağacı'na her ay sadece 1 kahve ısmarlayarak destek olmak ister misiniz?

Şu iki siteden birini kullanarak şimdi destek olabilirsiniz:

kreosus.com/evrimagaci | patreon.com/evrimagaci

Öğrenmeye Devam Edin!
Evrim Ağacı %100 okur destekli bir bilim platformudur. Maddi destekte bulunarak Türkiye'de modern bilimin gelişmesine güç katmak ister misiniz?
Destek Ol
Gizle

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder