Reklamı Kapat

Evrim Ağacı, 2020 Kayıp Rıhtım Yılın EN’leri Oylamasında 2 Ayrı Dalda Aday Gösterildi!

Evrim Ağacı, 2020 Kayıp Rıhtım Yılın EN’leri Oylamasında 2 Ayrı Dalda Aday Gösterildi!
1 dakika
347 Okunma Sayısı
Notlarım
Reklamı Kapat

Geleneksel olarak düzenlenen ve adayları Kayıp Rıhtım forumu kullanıcıları tarafından belirlenen Yılın EN'leri anketinde bu yıl yayınlanan 50 Soruda Evrim kitabımız "Yılın En İyi Yerli Kurgu Dışı Eseri" kategorisinde, Evrim Ağacı YouTube kanalı ise "Yılın En İyi Bilim Kanalı" kategorisinde aday gösterildi!

Kategoriler ile adayları incelemek ve 22 Ocak 2021'e kadar açık olan ankete oy vermek için buraya gidebilirsiniz: https://dar.vin/kayiprihtim2020

Ankete oy verebilmeniz için Gmail hesabına sahip olmanız gerekiyor. Anketlerin tamamına katılmak zorunda değilsiniz, dilediğiniz kategoriyi atlayabilirsiniz. Her kategoride birden fazla aday için oy kullanabilirsiniz.

Kayıp Rıhtım ekibi, adaylıkların belirlenmesi ve editöryal müdahale ile ilgili olarak şunları yazıyor:[1]

Reklamı Kapat

Kayıp Rıhtım Forum üyelerinin adaylarını belirlediği Yılın EN’leri anketinde okurlarımızın önerilerini editörlerimiz değerlendirdi. Kayıp Rıhtım yönetimi, aday seçiminde yalnızca sınıflandırma ve hazırlık aşamalarında yer aldı. Doğru kategoride gösterilmemiş adayları olmaları gereken başlığa taşıdı ya da 2020’ye ait olmayan adayları listeden kaldırdı.

Edebiyat kategorilerinde yer alan eserlerde Türkçedeki birinci baskısı ilk defa 2020 yılı içerisinde yapılan eserlere yer verildi. Sinema filmlerinde ilk vizyon tarihi 2020 olan yapımlar, dizilerde ise bu yıl içerisinde bir sezonunun en az yarısını yayınlayan yapımlar yer buldu. Dergi ve fanzinlerde ise 2020’de en az bir sayı yayımlamış olmaları şartı arandı.

Bir bakıma 2020 yılının kültür dünyasının bir özetini oluşturmayı hedefleyen 2020 Kayıp Rıhtım Yılın EN’leri anketi, bizlere nasıl bir yılın geride kaldığının ipuçlarını da vermeye hazırlanıyor.

Okundu Olarak İşaretle
Bu İçerik Size Ne Hissettirdi?
 • Muhteşem! 2
 • Tebrikler! 0
 • Bilim Budur! 0
 • Mmm... Çok sapyoseksüel! 0
 • Güldürdü 0
 • İnanılmaz 0
 • Umut Verici! 0
 • Merak Uyandırıcı! 0
 • Üzücü! 0
 • Grrr... *@$# 0
 • İğrenç! 0
 • Korkutucu! 0
Kaynaklar ve İleri Okuma
 • ^ Kayıp Rıhtım. 2020 Kayıp Rıhtım Yılın En’leri Oylaması Başladı. (06 Ocak 2021). Alındığı Tarih: 19 Ocak 2021. Alındığı Yer: Kayıp Rıhtım | Arşiv Bağlantısı

Evrim Ağacı'na her ay sadece 1 kahve ısmarlayarak destek olmak ister misiniz?

Şu iki siteden birini kullanarak şimdi destek olabilirsiniz:

kreosus.com/evrimagaci | patreon.com/evrimagaci

Çıktı Bilgisi: Bu sayfa, Evrim Ağacı yazdırma aracı kullanılarak 12/04/2021 10:27:15 tarihinde oluşturulmuştur. Evrim Ağacı'ndaki içeriklerin tamamı, birden fazla editör tarafından, durmaksızın elden geçirilmekte, güncellenmekte ve geliştirilmektedir. Dolayısıyla bu çıktının alındığı tarihten sonra yapılan güncellemeleri görmek ve bu içeriğin en güncel halini okumak için lütfen şu adrese gidiniz: https://evrimagaci.org/s/10001

İçerik Kullanım İzinleri: Evrim Ağacı'ndaki yazılı içerikler orijinallerine hiçbir şekilde dokunulmadığı müddetçe izin alınmaksızın paylaşılabilir, kopyalanabilir, yapıştırılabilir, çoğaltılabilir, basılabilir, dağıtılabilir, yayılabilir, alıntılanabilir. Ancak bu içeriklerin hiçbiri izin alınmaksızın değiştirilemez ve değiştirilmiş halleri Evrim Ağacı'na aitmiş gibi sunulamaz. Benzer şekilde, içeriklerin hiçbiri, söz konusu içeriğin açıkça belirtilmiş yazarlarından ve Evrim Ağacı'ndan başkasına aitmiş gibi sunulamaz. Bu sayfa izin alınmaksızın düzenlenemez, Evrim Ağacı logosu, yazar/editör bilgileri ve içeriğin diğer kısımları izin alınmaksızın değiştirilemez veya kaldırılamaz.

Reklamı Kapat
Güncel
Karma
Agora
Instagram
Astrofotoğrafçılık
Nöron
Hayvanlar Alemi
Genetik
Dilbilim
Manyetik Alan
Uluslararası Uzay İstasyonu
Kromozom
Retrovirüs
Yakınsak Evrim
Yok Oluş
Dna
Kontrol
Sinir Hücresi
Biliş
Kertenkele
Eşeyli Üreme
Sağlık Bakanlığı
Ortak Ata
Yapay Zeka
Bilim Tarihi
Haber
Beslenme Bilimi
Onkoloji
Diş Hekimi
Daha Fazla İçerik Göster
Daha Fazla İçerik Göster
Yazı Geçmişi
Okuma Geçmişi
Notlarım
İlerleme Durumunu Güncelle
Okudum
Sonra Oku
Not Ekle
Kaldığım Yeri İşaretle
Göz Attım

Evrim Ağacı tarafından otomatik olarak takip edilen işlemleri istediğin zaman durdurabilirsin.
[Site ayalarına git...]

Filtrele
Listele
Bu yazıdaki hareketlerin
Devamını Göster
Filtrele
Listele
Tüm Okuma Geçmişin
Devamını Göster
0/10000

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder
Reklamsız Deneyim

Evrim Ağacı'nın çalışmalarına Kreosus, Patreon veya YouTube üzerinden maddi destekte bulunarak hem Türkiye'de bilim anlatıcılığının gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz, hem de site ve uygulamamızı reklamsız olarak deneyimleyebilirsiniz. Reklamsız deneyim, Evrim Ağacı'nda çeşitli kısımlarda gösterilen Google reklamlarını ve destek çağrılarını görmediğiniz, daha temiz bir site deneyimi sunmaktadır.

Kreosus

Kreosus'ta her 10₺'lik destek, 1 aylık reklamsız deneyime karşılık geliyor. Bu sayede, tek seferlik destekçilerimiz de, aylık destekçilerimiz de toplam destekleriyle doğru orantılı bir süre boyunca reklamsız deneyim elde edebiliyorlar.

Kreosus destekçilerimizin reklamsız deneyimi, destek olmaya başladıkları anda devreye girmektedir ve ek bir işleme gerek yoktur.

Patreon

Patreon destekçilerimiz, destek miktarından bağımsız olarak, Evrim Ağacı'na destek oldukları süre boyunca reklamsız deneyime erişmeyi sürdürebiliyorlar.

Patreon destekçilerimizin Patreon ile ilişkili e-posta hesapları, Evrim Ağacı'ndaki üyelik e-postaları ile birebir aynı olmalıdır. Patreon destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi 24 saat alabilmektedir.

YouTube

YouTube destekçilerimizin hepsi otomatik olarak reklamsız deneyime şimdilik erişemiyorlar ve şu anda, YouTube üzerinden her destek seviyesine reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. YouTube Destek Sistemi üzerinde sunulan farklı seviyelerin açıklamalarını okuyarak, hangi ayrıcalıklara erişebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Eğer seçtiğiniz seviye reklamsız deneyim ayrıcalığı sunuyorsa, destek olduktan sonra YouTube tarafından gösterilecek olan bağlantıdaki formu doldurarak reklamsız deneyime erişebilirsiniz. YouTube destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi, formu doldurduktan sonra 24-72 saat alabilmektedir.

Diğer Platformlar

Bu 3 platform haricinde destek olan destekçilerimize ne yazık ki reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. Destekleriniz sayesinde sistemlerimizi geliştirmeyi sürdürüyoruz ve umuyoruz bu ayrıcalıkları zamanla genişletebileceğiz.

Giriş yapmayı unutmayın!

Reklamsız deneyim için, maddi desteğiniz ile ilişkilendirilmiş olan Evrim Ağacı hesabınıza üye girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş yapmadığınız takdirde reklamları görmeye devam edeceksinizdir.

Destek Ol

Devamını Oku