Evrim Ağacı Etkinlik & İlan

Dr. Semih Tareen (Virolog) - SARS-CoV-2 Viral Evrimi: COVID-19 Virüsü Nasıl Evrimleşiyor?

28 Mayıs 2020 19:00 tarihinden 28 Mayıs 2020 21:00 tarihine kadar.

Açıklama

COVID-19 hastalığına sebep olan SARS-CoV-2 virüsü hakkında çok fazla şey öğrendik; ancak virüslere dair bilgilerimizi güncellemek ve özellikle de bu virüsün evrimi hakkında daha yakında bilgi almak için, Dr. Semih Tareen ile konuşuyoruz.

Dr. Semih Tareen kimdir?

İzmir doğumlu. Amerika’nın Seattle şehrinde bir biyoteknoloji şirketinde üst düzey yönetici olarak takımı ile beraber gen ve hücre terapisi geliştiriyor.  Üniversite eğitimini ve doktorasını University of Washington ve Fred Hutchinson Kanser Araştırma Merkezi’nde HIV ve benzer retrovirüslerin evrimi üzerine tamamladı. 20 senenin üzerinde virüsler üzerine araştırma yapıyor ve virüsleri kullanarak kanser gibi hastalıklara karşı yeni nesil terapiler geliştiriyor. Bilim dışında aynı zamanda film yapımcısı ve film müzikleri bestecisi. Film müzikleri İstanbul’da KALAN müzik tarafından piyasaya sürüldü (Karanlık Senfoniler: Film Müzikleri). Bilim ile beraber film ve müzik çalışmaları da devam ediyor. 

YouTube: Virus Fantom youtube.com/c/virusfantom
Twitter @virusfantom
İnstagram @kino_fantom

Etkinliği Paylaş

Perşembe, 28 Mayıs 2020 19:00

Perşembe, 28 Mayıs 2020 21:00

Ücretsiz

Evrim Ağacı Etkinlik & İlan Platformu, bir iş arama sitesi değil, bir etkinlik ve ilan yayınlama sitesidir. Bilimle ilgilenen kişilere yönelik derlenen çeşitli işlerle ilgili başvurular ilgili firmaya direkt olarak yapılmakta olup evrimagaci.org üzerinden hiçbir veri gönderilmemektedir. Sitemizde yayınlanan ilanlar tamamen ücretsizdir ve ilan sahipleri ile sitemizin hiçbir ilişkisi yoktur. Türkiye İş Kurumu kanunu gereği iş arayanlardan ücret alınması ve menfaat temin edilmesi yasaktır. Görüş ve önerileriniz için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Deneyim zorlu bir öğretmendir: Önce sınavı verir, sonra dersi.”
Vernon Sanders Law
Geri Bildirim Gönder