Evrim Ağacı Etkinlik & İlan

Dr. Bahar Tunçgenç (Nottingham & Oxford Üniversitesi) - COVID-19 Psikolojimizi Nasıl Etkiliyor?

17 Mayıs 2020 19:00 tarihinden 17 Mayıs 2020 21:00 tarihine kadar.

Açıklama

COVID-19 sağlığımızı tehdit etmeyi sürdürürken, bir yandan da hem salgın psikolojisi hem de alınan önlemlerden kaynaklı sorunlar dolayısıyla psikolojik sağlığımız ciddi bir şekilde etkilenmekte. Ama ne düzeyde? Nasıl? Ve neler yapabiliriz? Tüm bunları, Evrim Ağacı yazarlarından Dr. Bahar Tunçgenç ile konuşuyoruz. Bahar, kendisini şöyle tanıtıyor:

İnsanların, özellikle de çocukların, sosyal ilişkileri nasıl kavradıklarına ve dayanışma, ortaklaşma davranışlarının bilişsel, motor, gelişimsel ve evrimsel temellerine meraklı birisiyim. ODTÜ'de Psikoloji ve Bilişsel Bilimler bölümlerini bitirdikten sonra Oxford'da Antropoloji doktorası yaptım. Daha sonra Amerika'da Johns Hopkins Üniversitesi'nde otizmli çocuklarla çalışmak üzere yeni bir yolculuğa başladım. 2019 yazından bu yana, Nottingham Üniversitesi'nde araştırmacı olarak görev yapmaktayım. Henüz Nottingham'daki sitem güncellenmedi, ama şuradan araştırmalarımla ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz: https://www.icea.ox.ac.uk/people/dr-bahar-tuncgenc

Etkinliği Paylaş

Pazar, 17 Mayıs 2020 19:00

Pazar, 17 Mayıs 2020 21:00

Ücretsiz

Evrim Ağacı Etkinlik & İlan Platformu, bir iş arama sitesi değil, bir etkinlik ve ilan yayınlama sitesidir. Bilimle ilgilenen kişilere yönelik derlenen çeşitli işlerle ilgili başvurular ilgili firmaya direkt olarak yapılmakta olup evrimagaci.org üzerinden hiçbir veri gönderilmemektedir. Sitemizde yayınlanan ilanlar tamamen ücretsizdir ve ilan sahipleri ile sitemizin hiçbir ilişkisi yoktur. Türkiye İş Kurumu kanunu gereği iş arayanlardan ücret alınması ve menfaat temin edilmesi yasaktır. Görüş ve önerileriniz için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Merak güdüsü gelişmemiş bir kişiye bilmediği konuların hepsi önemsiz görünür. Timsahların yaşamı da, Paganini'nin keman konçertosu da...”
Çetin Altan
Geri Bildirim Gönder