Bilimin Toplumsal İşlevi

11 Aralık 2019 19:30 tarihinden 11 Aralık 2019 21:30 tarihine kadar.

Açıklama

Merhabalar, bu etkinliği J. D. Bernal'ın Bilimin Toplumsal İşlevi kitabından referans ile planladık. İskender Bayhan'ın aktarımı ile bilim alanındaki mücadelenin tarihinden, bu tarih akışına göre iki sınıfın (işçi sınıfı ile burjuvazinin) sınıfsal çıkarlarıyla dünya görüşünün bilim üzerindeki etkisinin hangi yönde olduğu; bilime hangi toplumsal işlevlerin yüklendiği; bilimin nasıl teşvik edildiği ve bilimsel sorunları çözmekle uğraşan bilim insanlarına nasıl yardımcı olunduğu, bilimde hangi değer ve geleneklerin egemen kılınmaya çalışıldığı vb. konularda açık bir kıyaslama imkânı bulabileceğimizi düşünüyoruz. Etkinliğimiz ücretsiz, kayıtlıdır. www.pangaltievrim.com/kayit

İletişim Bilgileri

05533992492

Cumhuriyet Mahallesi, Ergenekon Caddesi, Teyyareci Fehmi Sokak, No 12/14-C, Şişli, İstanbul

Çarşamba, 11 Aralık 2019 19:30

Çarşamba, 11 Aralık 2019 21:30

Ücretsiz

Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Eğer insanların düşündüklerini sanmalarına neden olursanız size aşık olurlar; ancak eğer onları gerçekten düşündürürseniz, sizden nefret ederler.”
Don Marquis
Geri Bildirim Gönder