Tüm Reklamları Kapat
Etkinlik Konferans
Ankara

17. Aykut Kence Evrim Konferansı

Bu etkinlik Orta Doğu Teknik Üniversitesi Biyoloji ve Genetik Topluluğu tarafından düzenlenmektedir.
06 Aralık 2023 08:45 tarihinden 07 Aralık 2023 16:00 tarihine kadar.
Bu etkinliğin tarihi geçmiştir
Dolayısıyla başvuru alımı sonlanmış olabilir.
Açıklama

Aykut Kence Evrim Konferansı (AKEK), her yıl Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Biyoloji ve Genetik Topluluğu tarafından düzenlenen bir konferanstır.

Aykut Kence Evrim Konferansı’nın amacı evrimi, evrim teorisi kavramlarını ve bu kavramlar arasındaki ilişkiyi insanlara anlatmak ve evrim hakkında doğru bilinen yanlışları düzeltmektir. 2005 yılında Ulusal Evrim Konferansı adıyla düzenlenmeye başlayan organizasyon, Türkiye’nin önemli evrimsel biyologlarından olan Aykut Kence’nin 2014’teki vefatının ardından Aykut Kence Evrim Konferansı adını almıştır. 2021 itibariyle 90’ı aşkın bilim insanı konferansta konuşma yapmıştır. Geçmiş konuşmacılar arasında Douglas Futuyma, Ergi Deniz Özsoy, Octavio Mateus, Andrew Berry, Zeynep Koçer, Tom Gilbert ve Evelyne Heyer gibi isimler vardır.

Aykut Kence Evrim Konferansı kâr amacı gütmemekle birlikte hiçbir siyasi ideolojiyi ve şahsi inancı hedef göstermeden ilerlemeyi amaçlamaktadır.

Konferans, normal şartlarda ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde Kemal Kurdaş Salonu ve A Salonu olmak üzere iki ayrı salonda eş zamanlı sunumlarla gerçekleşir. AKEK, iki salonda toplam 1250 katılımcıya ulaşmıştır. Kemal Kurdaş Salonu’nda sunumlar genel dinleyici kitlesine hitap etmekte olup yabancı dildeki sunumlar çeviri seçeneği ile gerçekleştirilirken A Salonu’nda konuşmacılar İngilizce sunumları ile son dönemde çalıştıkları konular ve projeler üstünde dururlar.

Bu sene Aykut Kence Evrim Konferansı'nın 17.'si düzenlenmektedir. 6-7 Aralık 2023 tarihlerinde düzenlenecek olan konferans hakkında daha detaylı bilgi için iletişim adreslerini kullanabilir, ODTÜ AKEK sitesi üzerinden sıkça sorulan soruları öğrenebilirsiniz.

Konferansın Genel Salon sunumları AKEK YouTube kanalı üzerinden canlı yayınlanacaktır. Akademik Salon sunumları için böyle bir yayın olmayacaktır.

İletişim Bilgileri

https://www.facebook.com/odtuakek
https://www.instagram.com/odtuakek
https://www.twitter.com/odtuakek
https://www.linkedin.com/in/akek
https://www.linkedin.com/company/aykutkenceevrimkonferansi
https://www.youtube.com/channel/UCbRCgMvn4_wSon3i-9Tl2Mg
[email protected] 

Ücret Bilgileri
Öğrenci (Genel Salon) ₺145,00
Öğrenci (Akademik Salon) ₺145,00
Tam (Genel Salon) ₺175,00
Tam (Akademik Salon) ₺175,00
Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Çarşamba, 6 Aralık 2023 08:45

Perşembe, 7 Aralık 2023 16:00

₺145,00 - ₺175,00

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Hem online hem fiziksel

Adres Tarifi

ODTÜ Mezunlar Derneği Vişnelik Tesisleri

16
0
  • Paylaş
  • Alıntıla
  • Alıntıları Göster
Kaydet
0 Yorum
Bu etkinlik Orta Doğu Teknik Üniversitesi Biyoloji ve Genetik Topluluğu tarafından düzenlenmektedir. Evrim Ağacı olarak yalnızca bilimle ilişkili olan ve okurlarımızın fayda görebileceğini umduğumuz etkinliklere izin vermeye özen göstermekteyiz. Ancak etkinlik bilgilerinin doğruluğundan, katılımcı memnuniyetinden ve etkinlikle ilgili herhangi bir diğer detaydan Evrim Ağacı sorumlu değildir.
Geri Dön
Evrim Ağacı Etkinlik & İlan Platformu, bir iş arama sitesi değil, bir etkinlik ve ilan yayınlama sitesidir. Bilimle ilgilenen kişilere yönelik derlenen çeşitli işlerle ilgili başvurular ilgili firmaya direkt olarak yapılmakta olup evrimagaci.org üzerinden hiçbir veri gönderilmemektedir. Sitemizde yayınlanan ilanlar tamamen ücretsizdir ve ilan sahipleri ile sitemizin hiçbir ilişkisi yoktur. Türkiye İş Kurumu kanunu gereği iş arayanlardan ücret alınması ve menfaat temin edilmesi yasaktır. Görüş ve önerileriniz için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Kafana takılan neler var?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close