Tüm Reklamları Kapat
Süper İnsan

Süper İnsan (Super You: How Technology is Revolutionizing What It Means to Be Human)

Teknoloji İnsanlığı Yeniden Tanımlıyor
Kitap
2016
EA Puanı
9.0 10
1 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Özet
"Kendini!" Yarının inanılmaz teknolojilerinin yakında vücudunuzu, beyninizi ve çocuklarınızı nasıl fevkalade insanüstü hale getireceğini keşfedin. Yedek organları büyütün. Beyninize çip yerleştirin. DNA'nızı düzenleyin. Ömrünüzü ikiye katlayın! Daha uzun, daha iyi, daha akıllı "yaşayabilirsin". Teknoloji yolda: çoğu zaten burada. "Süper Sen", yakında şunları nasıl yapabileceğinizi ortaya çıkaracak: Laboratuarda yeni ve iyileştirilmiş vücut parçaları yetiştirerek görünüşünüzü yükseltin Eski organlarınız aşındığında yeni organlar yetiştirin ve kazalarda veya savaşta kaybedilen uzuvları değiştirin Ömrünüzü uzatın : Uzun yaşa "ve" başarılı ol Zaten bir yetişkin olsan bile boyunuz uzayın Yeni beyin implantlarıyla daha akıllı olun Atardamarlarınızı temizlemek ve beyninizi geliştirmek için nanobotlar kullanın Manyetik alanları ve uzaktaki fırtınaları hissedin Beyninizi doğrudan ağa bağlayın anında bilgi Hastalığı ortaya çıkmadan önce ortadan kaldırmak için bebeğinizin DNA'sını iyileştirin (ve bunu yaparken göz rengini seçin) Süper kötü adamlar yarının teknolojiyle geliştirilmiş insanlarına zarar verecek mi? Hükümetiniz tüm bunlara ne diyecek? Hangi vücut hackleme şirketlerine yatırım yapmalısınız? Bütün bunların sosyal ve etik sonuçları nelerdir? Tanrı, Buda, İsa ya da Vişnu ne derdi? Hata yapmayın: Bu bir çizgi roman fantezisi ya da bilim kurgu rüyası değil. Hazır olsanız da olmasanız da, geliyor. "Süper Sen" i okuyun. "Hazır ol."
"Kendini!" Yarının inanılmaz teknolojilerinin yakında vücudunuzu, beyninizi ve çocuklarınızı nasıl fevkalade insanüstü hale getireceğini keşfedin. Yedek organları büyütün. Beyninize çip yerleştirin. DNA'nızı düzenleyin. Ömrünüzü ikiye katlayın! Daha uzun, daha iyi, daha akıllı "yaşayabilirsin". Teknoloji yolda: çoğu zaten burada ... Daha fazla göster
Yazar
Andy Walker Kay Svela Walker Sean Carruthers Tümü
Dili
Türkçe
Orijinal Dili
İngilizce (English)
Orijinal Başlık
Super You: How Technology is Revolutionizing What It Means to Be Human
Yayınlanma Tarihi
15 Haziran 2016
Yayınevi
Siyah Kitap
Son Baskı Sayısı
1
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Sayfa Sayısı 420
ISBN-10 6056927423
ISBN-13 9786056927423
Boyutları 13,5 x 21 cm
Son Baskı Tarihi 2020-10-01
Cilt Ciltsiz
Yazar Hakkında
Andy Walker Kanadalı bir televizyon kişiliği ve gazetecidir .

Kanada'da G4techTV Kanada'da ve Avustralya'da HOW TO Kanalında bir teknoloji yardım televizyon programı olan Call for Help'in Leo Laporte ve Amber MacArthur'la birlikte ortak sunuculuğu yaptığı biliniyor . Programdaki en popüler bölümleri, karmaşık teknoloji mekanizmalarının nasıl çalıştığını göstermek için peynir ve krema gibi evdeki bakkaliye ürünlerini kullanan ve "yiyecek demoları" olarak adlandırdığı bölümlerdi. Bir gösterisinde çedar peyniri ve domates suyundan bir transistör yaptı.

Walker aynı zamanda bir teknoloji tavsiyesi web sitesi olan Cyberwalker.com'un [1] sahibidir ve Que Books'tan The Absolute Beginner's Guide to Security, Spam, Spyware and Viruses ve Windows Vista Help Desk kitaplarının yazarıdır . Aynı zamanda Buna Gelecek mi Diyorsunuz? kitabının ortak yazarıdır. (Chicago Review Press) Nick Sagan ve Mark Frary ile birlikte.

Aralık 2013'te Walker, Pearson Education ile Süper Sen: Teknoloji Nasıl Devrim Yaratıyor, İnsan Olmanın Anlamını Nasıl Değiştiriyor adlı 5. kitabını yazmak için anlaşma imzaladığını duyurdu. Blog yazarı/girişimci Kay Svela ( AwesomeLifeClub.com ; DeathisObsolete.com Depression Zone ) ve Walker'ın uzun süredir birlikte çalıştığı Sean Carruthers ile birlikte yazılmıştır . Super You Haziran 2016'da yayınlandı. Walker, Temmuz 2014'te Svela ile evlendi. Şubat 2014'te Carter Devon Walker adında bir oğulları var.
Andy Walker Kanadalı bir televizyon kişiliği ve gazetecidir . Kanada'da G4techTV Kanada'da ve Avustralya'da HOW TO Kanalında bir teknoloji yardım televizyon programı olan Call for Help'in Leo Laporte ve Amber MacArthur'la birlikte ortak sunuculuğu yaptığı biliniyor . Programdaki en popüler bölümleri, karmaşık teknoloji mekanizmaların ... Daha fazla göster
Özet
Dünya gün geçtikçe belirsiz bir geleceğe doğru gidiyor. Belki de öyle bir gün gelecek ki, insanlar tarihleri boyunca ilk defa memeli olarak sınıflandırılmayacaklar.

Bugün bu konuda araştırma yapan pek çok kişi var. Onlar ilerlemekte olduğumuz kaçınılmaz geleceğin farkındalar. Teknoloji her zamankinden daha hızlı ilerliyor. Bir gün gelecek insanoğlu kendi zekâsına denk makineler yapacak, hatta sonrasında bu makineler insan zekâsını da aşacak.

Bu araştırmacılar önümüzdeki yeni dönem için farklı isimler kullanıyorlar: Transhümanist (insan ötesi), posthuman (insan sonrası), tekno-optimizm, siborgizm, insanlık+, ölümsüzlük, makine zekâsı, robotopya, uzatılmış yaşam ya da tekillik.

Bu kavramların birbiriyle örtüşen yanları bulunmakla beraber,her biri kendine özgü bir kampı, stratejiyi ve insanlığın kendi geleceğinin tarihî sonuçlarına göre farklı vizyonları temsil eder. Bu kitapta yazarlar, hepsinin birleşiminden oluşan ortak yaşam deneyimini ustaca ele alıyor, bizi *Süper İnsan Çağı*na doğru bir yolculuğa çıkarıyorlar.
Dünya gün geçtikçe belirsiz bir geleceğe doğru gidiyor. Belki de öyle bir gün gelecek ki, insanlar tarihleri boyunca ilk defa memeli olarak sınıflandırılmayacaklar. Bugün bu konuda araştırma yapan pek çok kişi var. Onlar ilerlemekte olduğumuz kaçınılmaz geleceğin farkındalar. Teknoloji her zamankinden daha hızlı ilerliyor. Bir gün ge ... Daha fazla göster
Tüm Reklamları Kapat
İnceleme Yaz
İncelemeler (1)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
İnceleme
Mehmet Gülümser
İnceleyen9
8
0 Yorum
0
  • Paylaş
  • Alıntıla
  • Alıntıları Göster
  • Dış Sitelerde Paylaş
  • Raporla
  • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla İnceleme Göster
Eseri Ekleyen
Mehmet Gülümser
@mgulumser2024
İnceleme Yaz
Tasviyelere Git
Tüm Eserlere Git
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün bilimseverlerle ne paylaşmak istersin?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close