Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Kitap
2021

Rubailer

Yazar: Ömer Hayyam
Tüm Reklamları Kapat

Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi

Sayfa Sayısı 243
ISBN-10 6257706084
ISBN-13 9786257706087
Boyutları 13,5 x 19,5 cm
Son Baskı Tarihi 2021-02-02
Cilt Ciltsiz
Yazar Hakkında
Ömer Hayyam 1048 yılında Nişabur'da doğdu. Kendisi matematikçi, astronom, tarihçi, filozof ve şairdi.
Özet
Ömer Hayyam... Herkes onun başka bir yanını seviyor. Şair, sufi,aşk adamı, gözünü yıldızlara dikmiş bir büyük meraklı... Ancak onu bir kalıba sokmak için yarışanların ortak görüşü, o bir söz ustası, bir büyük şair... Rubai sanki onunla başlar. Akıl,hikmet, aşk, sarhoşluk yeniden anlam bulur. Zehir gibi aklı, ok gibi delici dili ile birleşip söylediği şiirler, yüzyılların ötesinden ve hiç ara vermeksizin insanlığa seslenmeye, ışık olmaya devam ediyor. Hayatın gerçekliğini, nereden gelip nereye gittiğimizi ve ne olup ne olmamız gerektiğini sorgulayan her insanın karşısına çıkar onun Rubaileri... Hayatın geçiciliği, ölümün hakikati, yaşanan anın kıymeti ise onun temel felsefesidir.
Ömer Hayyam... Herkes onun başka bir yanını seviyor. Şair, sufi,aşk adamı, gözünü yıldızlara dikmiş bir büyük meraklı... Ancak onu bir kalıba sokmak için yarışanların ortak görüşü, o bir söz ustası, bir büyük şair... Rubai sanki onunla başlar. Akıl,hikmet, aşk, sarhoşluk yeniden anlam bulur. Zehir gibi aklı, ok gibi delici dili ile birleşip söyledi ... Daha fazla göster

Kişiler

Yayına Hazırlık
Bu Eseri Raporla
Fatih Barış Gök Eseri Ekleyen
10
Tavsiye Yaz
Tavsiyeler (1)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
Tavsiye
Fatih Barış Gök
Tavsiye Eden
7
  • Raporla
  • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla Tavsiye Göster
Rubailer
10
100.00% olumlu
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün bilimseverlerle ne paylaşmak istersin?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Gönder
Ekle
Soru Sor
Geri Bildirim Gönder
ve seni takip ediyor
Evrim Ağacı Uygulamasını
İndir
Chromium Tabanlı Mobil Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
İlk birkaç girişinizde zaten tarayıcınız size uygulamamızı indirmeyi önerecek. Önerideki tuşa tıklayarak uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu öneriyi, yukarıdaki videoda görebilirsiniz. Eğer bu öneri artık gözükmüyorsa, Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Chromium Tabanlı Masaüstü Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
Yeni uygulamamızı kurmak için tarayıcı çubuğundaki kurulum tuşuna tıklayın. "Yükle" (Install) tuşuna basarak kurulumu tamamlayın. Dilerseniz, Evrim Ağacı İleri Web Uygulaması'nı görev çubuğunuza sabitleyin. Uygulama logosuna sağ tıklayıp, "Görev Çubuğuna Sabitle" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Eğer bu seçenek gözükmüyorsa, tarayıcının Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Safari Mobil Uygulama
Sırasıyla Paylaş -> Ana Ekrana Ekle -> Ekle tuşlarına basarak yeni mobil uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu basamakları görmek için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close