Tüm Reklamları Kapat
Johnny Got His Gun

Johnny Got His Gun

Kitap
1939
EA Puanı
10.0 10
1 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Özet
Johnny Got His Gun, 1938'de Amerikalı romancı Dalton Trumbo tarafından yazılan ve Eylül 1939'da J. B. Lippincott tarafından yayınlanan bir savaş karşıtı romandır. Roman, ilk Ulusal Kitap Ödüllerinden birini kazandı: 1939'un En Özgün Kitabı. 1971 film uyarlaması beyaz perdeye yazıldı ve yönetmenliğini Trumbo yaptı.
Yazar
Dalton Trumbo
Dili
Türkçe
Orijinal Dili
İngilizce (English)
Yayınlanma Tarihi
13 Eylül 1939
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Sayfa Sayısı 228
Cilt Ciltsiz
Yazar Hakkında
James Dalton Trumbo (9 Aralık 1905 – 10 Eylül 1976) Roma Tatili, Exodus, Spartaküs, Thirty Seconds Over Tokyo gibi filmlerin senaryosunun yazımında bulunmuş Amerikan senarist ve yazar.
Özet
Genç bir Amerikalı olan Joe Bonham, Birinci Dünya Savaşı'na katılmaya karar verir . Bir keşif görevi sırasında, bir mermi tarafından ciddi şekilde yaralandı ve konuşma, görme, işitme ve koku alma duyusunu kaybetti. Dört uzvundan kesilen doktorlar artık onun bilincinin yerinde olduğuna inanmıyor. Hastane yatağında geçmişi hatırlıyor ve etrafındaki dünyayı tahmin etmeye çalışıyor. Özenli bir hemşire, kalan tek duyu olan cildin hassasiyeti aracılığıyla onunla iletişim kurmayı başarır. İsteği üzerine onu öldürmeye çalışır ama doktorlar aksini düşünür.
Genç bir Amerikalı olan Joe Bonham, Birinci Dünya Savaşı'na katılmaya karar verir . Bir keşif görevi sırasında, bir mermi tarafından ciddi şekilde yaralandı ve konuşma, görme, işitme ve koku alma duyusunu kaybetti. Dört uzvundan kesilen doktorlar artık onun bilincinin yerinde olduğuna inanmıyor. Hastane yatağında geçmişi hatırlıyor ve etrafındaki d ... Daha fazla göster
Tüm Reklamları Kapat
Kişiler
İnceleme Yaz
İncelemeler (0)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
Daha Fazla İnceleme Göster
Eseri Ekleyen
Zehra Yeşil
@einstein3956651
İnceleme Yaz
Tüm Eserlere Git
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün bilimseverlerle ne paylaşmak istersin?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close