Tüm Reklamları Kapat
In59seconds
Fragmanı İzle

In59seconds

@In59seconds
Youtube Kanalı
2009
EA Puanı
10.0 10
1 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Tanıtım
Web sitesinden alınmıştır:
Richard Wiseman, Hertfordshire Üniversitesi’nde İngiltere’nin tek Psikolojinin Kamuoyu Anlayışı Profesörlüğüne sahiptir ve sihir ve illüzyon, aldatmaca, şans ve kendini geliştirme psikolojisini inceleyen 100’den fazla akademik makale yayınlamıştır. Dünya çapında yayınlanmış birkaç popüler psikoloji kitabı (The Luck Factor ve 59 Seconds dahil) yazmış ve geniş bir kuruluş yelpazesine düzenli olarak anahtar konuşmalar vermektedir.

Richard ayrıca 500 milyondan fazla görüntülenme toplayan psikoloji temelli YouTube videoları da oluşturmuş, Twitter’da en çok takip edilen psikologlardan biridir ve Independent On Sunday onu İngiltere’yi daha iyi bir yaşam yeri haline getiren ilk 100 kişi arasında seçmiştir.

Inner Magic Circle üyesi olan Richard, Penn and Teller ve Derren Brown ile çalışmalar da dahil olmak üzere birkaç sahne ve televizyon projesinde yaratıcı danışman olarak görev yapmaktadır.

Richard, Scientific American köşe yazarı tarafından ‘…dünyanın en ilginç ve yenilikçi deneysel psikologlarından biri’ olarak tanımlanmış ve Elizabeth Loftus (Geçmiş Başkan, Psikolojik Bilimler Derneği) tarafından ‘dünyanın en yaratıcı psikologlarından biri’ olarak nitelendirilmiştir.

YouTube kanalı açıklaması:
Hayatınızı değiştirecek fikirler içeren yeni kanalıma hoş geldiniz. Tüm videolarım 59 Saniye adlı kitabımdaki fikirlere dayanmaktadır. Bir göz atın ve ne düşündüğünüzü bana bildirin.
Web sitesinden alınmıştır: Richard Wiseman, Hertfordshire Üniversitesi’nde İngiltere’nin tek Psikolojinin Kamuoyu Anlayışı Profesörlüğüne sahiptir ve sihir ve illüzyon, aldatmaca, şans ve kendini geliştirme psikolojisini inceleyen 100’den fazla akademik makale yayınlamıştır. Dünya çapında yayınlanmış birkaç popüler psikoloji kitabı (The Luck ... Daha fazla göster
Dili
İngilizce (English)
Orijinal Dili
İngilizce (English)
Yayınlanma Tarihi
19 Temmuz 2009
Kanal Kategorisi
Eğitim
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Tüm Reklamları Kapat
Kişiler
İnceleme Yaz
İncelemeler (0)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
Daha Fazla İnceleme Göster
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Kafana takılan neler var?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close