Doğanın Sesleri: Çiftleşme Çağrıları

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

"Doğanın şarkısı" ile ilişkilendirilen seslerin büyük bir çoğunluğu, hayvanların seks ve çiftleşme çağrılarıdır. Birçok canlı, karşı cinsi üzerine çekmek için şarkı, bağırma ve çığlık gibi seslere başvurur. Bunların nehirler ve yağmur gibi cansız varlıkların çıkardıkları seslerle bir araya gelişiyle "doğanın şarkısı" oluşur. Elbette insanlar olarak biz de bu doğanın bir parçası olarak evrimleştiğimiz için, bu sesler bize huzur verici ve "doğal ortamımızın sesleri" gibi gelir. Bu sebeple birçok insanın bu sesleri huzur verici bulduğu düşünülmektedir.

Kaynak: Mating Call

Palyaço Balıkları ve Cinsiyetler

Yaşam, Cinsel Yolla Bulaşan Bir Hastalıktır!

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim