Bilgisayarlar: 58 Yıl Öncesinden Bugüne...

Bu yazı, Evrim Ağacı'na ait, özgün bir içeriktir. Konu akışı, anlatım ve detaylar, Evrim Ağacı yazarı/yazarları tarafından hazırlanmış ve/veya derlenmiştir. Bu içerik için kullanılan kaynaklar, yazının sonunda gösterilmiştir. Bu içerik, diğer tüm içeriklerimiz gibi, İçerik Kullanım İzinleri'ne tabidir.

Fotoğrafta 58 yıl önceki bir bilgisayarın Elliott Kardeşler tarafından 1957 senesinde üretilen bir bilgisayarın taşınması gözüküyor. Aşağıda ise günümüzde cebinize sığabilecek boyutta bir bilgisayar olan Raspberry Pi gösteriliyor - ki Raspberry Pi, sahip olduğumuz en küçük bilgisayar bile değil! 

Sadece 58 senede, o bilgisayardan bu bilgisayarlara...

58 sene sonrasını hayal edebiliyor musunuz?

İnsanlarda Ortalama Penis Boyu ve Çapı

Dev Boyda Türkçe Evrim Ağacı!

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Mühendisi. Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Bilim anlatıcılığı ve popüler bilim yazarlığı ile uğraşıyor. ODTÜ mezunu. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden evrimsel robotik alanında aldı.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder