6 Yıl Uğraş Sonucu Çekilen Yalıçapkını Fotoğrafı

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Bu nefes kesen fotoğraf, tam 6 senelik yılmak bilmez bir çabanın ürünü! İlk bakışta bazılarına "sıradan" gelebilir; ancak fotoğraf sadece ilginç bir anın yakalanmasından ibaret değil. Bir yalıçapkınının avına daldığı anın tamamen simetrik olacak şekilde yakalanmış bir fotoğrafı! Bu kareyi yakalayabilmek için Alan McFadyen tam 4200 saatini harcadı! Fotoğraf, son 6 yılda yapılan 420.000 çekimden sadece 1 tanesi. Fotoğrafçı şöyle söylüyor:

"Yalıçapkınları suya o kadar hızlı dalarlar ki, adeta bir mermi gibidirler. Dolayısıyla iyi bir kare yakalayabilmek çok fazla şans ve sabır gerektiriyor. Dahası, dişi yalıçapkınları suya çok nadiren dalarlar, dolayısıyla bu kare için daha da fazla emek gerekti."

 

Kaynak: ThisIsColossal

Metrik Sistem: ''Kusursuzluğu'' Nasıl Ölçeriz?

Sizin İhtiyacınız Olan Ne?

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim