Gece Modu

Bu bir duyuru makalesidir. Genellikle Evrim Ağacı hakkındaki veya güncel bir konuyla ilgili bilgileri ve/veya gelişmeleri duyurmak amacıyla hazırlanmış içeriklerimizdir. Bu içerik, diğer tüm içeriklerimiz gibi, İçerik Kullanım İzinleri'ne tabidir.

Evrim Ağacı'nda bir süredir içerik okumalarının yanında, bilimseverlerin bilgi dolu ve hoşça vakit geçirebileceği bir platform olma yönünde adımlar atmayı sürdürüyoruz. Günden güne büyüyen Soru & Cevap Platformumuz bunun en önemli adımlarından birisi.

Ancak sadece okurlarımız için değil, yazarlarımız ve editörlerimiz için de katkı ve emeklerini nicel olarak ölçen bir sisteme ihtiyacımız vardı ve bunu oyunlaştırma mantığı çerçevesinde Uyum Puanı (UP) adını verdiğimiz sistemle sağladık; detaylı bilgiyi buradaki yazımızdan alabilirsiniz. Bu puan sayesinde Evrim Ağacı'na emek veren herkesin katkılarını ölçüp, basit bir sayıyla ifade edebiliyoruz.

UP Sıralaması (Lider Tablosu)

Şimdiyse, uzun bir süredir Soru & Cevap Platformumuz kullanıcıları tarafından talep edilen bir özelliği yayına aldık: UP Sıralaması. Bunu, basitçe bir "lider tablosu" olarak düşünebilirsiniz.

UP Sıralaması tablosuna gitmek için buraya tıklayınız.

Bu tabloda sadece Soru & Cevap Platformu kullanıcılarımızın değil, aynı zamanda yazarlarımızın, editörlerimizin ve yöneticilerimizin zamana yayılan katkılarını UP cinsinden görmeniz mümkün!

Sıralamayı çeşitli şekillerde filtreleyerek daha fazla veya daha az kişiyi hesaplamaya katabilirsiniz.
Sıralamayı çeşitli şekillerde filtreleyerek daha fazla veya daha az kişiyi hesaplamaya katabilirsiniz.

Evrim Ağacı Üye Kartları

Bu geliştirmenin ilginç bir yan ürünü de oldu: Evrim Ağacı Üye Kartları!

2010 yılından beri yayın hayatını sürdüren bir ekip olarak çok eski ve çok yeni yüz binlerce üyemiz bulunuyor. Siz de bunlardan biriyseniz ve gerek sosyal medya hesaplarınızda paylaşmak, gerekse de çıktısını alıp kullanmak isterseniz, artık bir Evrim Ağacı Üye Kartı'na tamamen ücretsiz olarak sahip olabilirsiniz!

Evrim Ağacı Üye Kartınıza erişmek için buraya tıklayınız.

Bu tuşa tıklayarak kartınızı indirebilirsiniz.
Bu tuşa tıklayarak kartınızı indirebilirsiniz.

Bu özelliklerin ikisini de beta sürümü olarak yayına alıyoruz; belli başlı eksikler ve hatalar olabilir ancak bunlar zamanla düzeltilecektir; üzerinde çalışmayı sürdürüyoruz.

Umuyoruz Evrim Ağacı'nda geçirdiğiniz süreyi daha keyifli hale getirecek, Türkiye'deki bilim anlatıcılığına katkı sağlamanızı teşvik edecek geliştirmeler olacaktır.

Bilimle kalın!

Bu İçerik Size Ne Hissettirdi?
 • Muhteşem! 10
 • Tebrikler! 18
 • Bilim Budur! 1
 • Mmm... Çok sapyoseksüel! 2
 • Güldürdü 1
 • İnanılmaz 0
 • Umut Verici! 4
 • Merak Uyandırıcı! 2
 • Üzücü! 0
 • Grrr... *@$# 0
 • İğrenç! 0
 • Korkutucu! 0

Evrim Ağacı'na her ay sadece 1 kahve ısmarlayarak destek olmak ister misiniz?

Şu iki siteden birini kullanarak şimdi destek olabilirsiniz:

kreosus.com/evrimagaci | patreon.com/evrimagaci

Çıktı Bilgisi: Bu sayfa, Evrim Ağacı yazdırma aracı kullanılarak 01/04/2020 16:24:44 tarihinde oluşturulmuştur. Evrim Ağacı'ndaki içeriklerin tamamı, birden fazla editör tarafından, durmaksızın elden geçirilmekte, güncellenmekte ve geliştirilmektedir. Dolayısıyla bu çıktının alındığı tarihten sonra yapılan güncellemeleri görmek ve bu içeriğin en güncel halini okumak için lütfen şu adrese gidiniz: https://evrimagaci.org/s/8309

İçerik Kullanım İzinleri: Evrim Ağacı'ndaki yazılı içerikler orijinallerine hiçbir şekilde dokunulmadığı müddetçe izin alınmaksızın paylaşılabilir, kopyalanabilir, yapıştırılabilir, çoğaltılabilir, basılabilir, dağıtılabilir, yayılabilir, alıntılanabilir. Ancak bu içeriklerin hiçbiri izin alınmaksızın değiştirilemez ve değiştirilmiş halleri Evrim Ağacı'na aitmiş gibi sunulamaz. Benzer şekilde, içeriklerin hiçbiri, söz konusu içeriğin açıkça belirtilmiş yazarlarından ve Evrim Ağacı'ndan başkasına aitmiş gibi sunulamaz. Bu sayfa izin alınmaksızın düzenlenemez, Evrim Ağacı logosu, yazar/editör bilgileri ve içeriğin diğer kısımları izin alınmaksızın değiştirilemez veya kaldırılamaz.

Soru Sorun!
Öğrenmeye Devam Edin!
Evrim Ağacı %100 okur destekli bir bilim platformudur. Maddi destekte bulunarak Türkiye'de modern bilimin gelişmesine güç katmak ister misiniz?
Destek Ol
Gizle
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Deneyim zorlu bir öğretmendir: Önce sınavı verir, sonra dersi.”
Vernon Sanders Law
Geri Bildirim Gönder