Evrim Ağacı Logo Evrim Ağacı
Evrim Ağacı
Reklamı Kapat

Uyum Puanı (UP) Sıralaması ve Evrim Ağacı Üye Profili Kartları

Uyum Puanı (UP) Sıralaması ve Evrim Ağacı Üye Profili Kartları
2 dakika
2,961 Okunma Sayısı
Not Ekle
Reklamı Kapat

Evrim Ağacı'nda bir süredir içerik okumalarının yanında, bilimseverlerin bilgi dolu ve hoşça vakit geçirebileceği bir platform olma yönünde adımlar atmayı sürdürüyoruz. Günden güne büyüyen Soru & Cevap Platformumuz bunun en önemli adımlarından birisi.

Ancak sadece okurlarımız için değil, yazarlarımız ve editörlerimiz için de katkı ve emeklerini nicel olarak ölçen bir sisteme ihtiyacımız vardı ve bunu oyunlaştırma mantığı çerçevesinde Uyum Puanı (UP) adını verdiğimiz sistemle sağladık; detaylı bilgiyi buradaki yazımızdan alabilirsiniz. Bu puan sayesinde Evrim Ağacı'na emek veren herkesin katkılarını ölçüp, basit bir sayıyla ifade edebiliyoruz.

UP Sıralaması (Lider Tablosu)

Şimdiyse, uzun bir süredir Soru & Cevap Platformumuz kullanıcıları tarafından talep edilen bir özelliği yayına aldık: UP Sıralaması. Bunu, basitçe bir "lider tablosu" olarak düşünebilirsiniz.

UP Sıralaması tablosuna gitmek için buraya tıklayınız.

Bu tabloda sadece Soru & Cevap Platformu kullanıcılarımızın değil, aynı zamanda yazarlarımızın, editörlerimizin ve yöneticilerimizin zamana yayılan katkılarını UP cinsinden görmeniz mümkün!

Sıralamayı çeşitli şekillerde filtreleyerek daha fazla veya daha az kişiyi hesaplamaya katabilirsiniz.
Sıralamayı çeşitli şekillerde filtreleyerek daha fazla veya daha az kişiyi hesaplamaya katabilirsiniz.

Evrim Ağacı Üye Kartları

Bu geliştirmenin ilginç bir yan ürünü de oldu: Evrim Ağacı Üye Kartları!

2010 yılından beri yayın hayatını sürdüren bir ekip olarak çok eski ve çok yeni yüz binlerce üyemiz bulunuyor. Siz de bunlardan biriyseniz ve gerek sosyal medya hesaplarınızda paylaşmak, gerekse de çıktısını alıp kullanmak isterseniz, artık bir Evrim Ağacı Üye Kartı'na tamamen ücretsiz olarak sahip olabilirsiniz!

Evrim Ağacı Üye Kartınıza erişmek için buraya tıklayınız.

Bu tuşa tıklayarak kartınızı indirebilirsiniz.
Bu tuşa tıklayarak kartınızı indirebilirsiniz.

Bu özelliklerin ikisini de beta sürümü olarak yayına alıyoruz; belli başlı eksikler ve hatalar olabilir ancak bunlar zamanla düzeltilecektir; üzerinde çalışmayı sürdürüyoruz.

Umuyoruz Evrim Ağacı'nda geçirdiğiniz süreyi daha keyifli hale getirecek, Türkiye'deki bilim anlatıcılığına katkı sağlamanızı teşvik edecek geliştirmeler olacaktır.

Bilimle kalın!

Okundu Olarak İşaretle
Bu İçerik Size Ne Hissettirdi?
 • Tebrikler! 21
 • Muhteşem! 10
 • Umut Verici! 4
 • Mmm... Çok sapyoseksüel! 2
 • Merak Uyandırıcı! 2
 • Bilim Budur! 1
 • Güldürdü 1
 • İnanılmaz 0
 • Üzücü! 0
 • Grrr... *@$# 0
 • İğrenç! 0
 • Korkutucu! 0

Evrim Ağacı'na her ay sadece 1 kahve ısmarlayarak destek olmak ister misiniz?

Şu iki siteden birini kullanarak şimdi destek olabilirsiniz:

kreosus.com/evrimagaci | patreon.com/evrimagaci

Çıktı Bilgisi: Bu sayfa, Evrim Ağacı yazdırma aracı kullanılarak 17/01/2021 11:41:32 tarihinde oluşturulmuştur. Evrim Ağacı'ndaki içeriklerin tamamı, birden fazla editör tarafından, durmaksızın elden geçirilmekte, güncellenmekte ve geliştirilmektedir. Dolayısıyla bu çıktının alındığı tarihten sonra yapılan güncellemeleri görmek ve bu içeriğin en güncel halini okumak için lütfen şu adrese gidiniz: https://evrimagaci.org/s/8309

İçerik Kullanım İzinleri: Evrim Ağacı'ndaki yazılı içerikler orijinallerine hiçbir şekilde dokunulmadığı müddetçe izin alınmaksızın paylaşılabilir, kopyalanabilir, yapıştırılabilir, çoğaltılabilir, basılabilir, dağıtılabilir, yayılabilir, alıntılanabilir. Ancak bu içeriklerin hiçbiri izin alınmaksızın değiştirilemez ve değiştirilmiş halleri Evrim Ağacı'na aitmiş gibi sunulamaz. Benzer şekilde, içeriklerin hiçbiri, söz konusu içeriğin açıkça belirtilmiş yazarlarından ve Evrim Ağacı'ndan başkasına aitmiş gibi sunulamaz. Bu sayfa izin alınmaksızın düzenlenemez, Evrim Ağacı logosu, yazar/editör bilgileri ve içeriğin diğer kısımları izin alınmaksızın değiştirilemez veya kaldırılamaz.

Reklamı Kapat
Kategoriler ve Etiketler
Tümünü Göster
Güncel
Karma
Agora
Instagram
Üreme
Evren
Toplum
Yıldız
Doğa Gözlemleri
Fare
Devir
Mistik
Türlerin Kökeni
Film
Lhc (Büyük Hadron Çarpıştırıcısı)
Foton
Eczacılık
Duygu
Ekoloji
Cinsel Yönelim
Mantık
Cansız
Neandertaller
Köpekgil
Türleşme
Bağışıklık
Nöron
Çiftleşme
Tedavi
Daha Fazla İçerik Göster
Daha Fazla İçerik Göster
Yazı Geçmişi
Okuma Geçmişi
Notlarım
İlerleme Durumunu Güncelle
Okudum
Sonra Oku
Not Ekle
Kaldığım Yeri İşaretle
Göz Attım

Evrim Ağacı tarafından otomatik olarak takip edilen işlemleri istediğin zaman durdurabilirsin.
[Site ayalarına git...]

Bu yazıdaki hareketlerin
Devamını Göster
Tüm Okuma Geçmişin
Devamını Göster
0/10000
Reklamı Kapat
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Kütüphaneme girdiğimde, nasıl olup da oradan çıkabildiğimi bir türlü anlayamıyorum.”
Marie de Sevigne
Geri Bildirim Gönder
Reklamsız Deneyim

Evrim Ağacı'nın çalışmalarına Kreosus, Patreon veya YouTube üzerinden maddi destekte bulunarak hem Türkiye'de bilim anlatıcılığının gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz, hem de site ve uygulamamızı reklamsız olarak deneyimleyebilirsiniz. Reklamsız deneyim, Evrim Ağacı'nda çeşitli kısımlarda gösterilen Google reklamlarını ve destek çağrılarını görmediğiniz, daha temiz bir site deneyimi sunmaktadır.

Kreosus

Kreosus'ta her 10₺'lik destek, 1 aylık reklamsız deneyime karşılık geliyor. Bu sayede, tek seferlik destekçilerimiz de, aylık destekçilerimiz de toplam destekleriyle doğru orantılı bir süre boyunca reklamsız deneyim elde edebiliyorlar.

Kreosus destekçilerimizin reklamsız deneyimi, destek olmaya başladıkları anda devreye girmektedir ve ek bir işleme gerek yoktur.

Patreon

Patreon destekçilerimiz, destek miktarından bağımsız olarak, Evrim Ağacı'na destek oldukları süre boyunca reklamsız deneyime erişmeyi sürdürebiliyorlar.

Patreon destekçilerimizin Patreon ile ilişkili e-posta hesapları, Evrim Ağacı'ndaki üyelik e-postaları ile birebir aynı olmalıdır. Patreon destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi 24 saat alabilmektedir.

YouTube

YouTube destekçilerimizin hepsi otomatik olarak reklamsız deneyime şimdilik erişemiyorlar ve şu anda, YouTube üzerinden her destek seviyesine reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. YouTube Destek Sistemi üzerinde sunulan farklı seviyelerin açıklamalarını okuyarak, hangi ayrıcalıklara erişebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Eğer seçtiğiniz seviye reklamsız deneyim ayrıcalığı sunuyorsa, destek olduktan sonra YouTube tarafından gösterilecek olan bağlantıdaki formu doldurarak reklamsız deneyime erişebilirsiniz. YouTube destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi, formu doldurduktan sonra 24-72 saat alabilmektedir.

Diğer Platformlar

Bu 3 platform haricinde destek olan destekçilerimize ne yazık ki reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. Destekleriniz sayesinde sistemlerimizi geliştirmeyi sürdürüyoruz ve umuyoruz bu ayrıcalıkları zamanla genişletebileceğiz.

Giriş yapmayı unutmayın!

Reklamsız deneyim için, maddi desteğiniz ile ilişkilendirilmiş olan Evrim Ağacı hesabınıza üye girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş yapmadığınız takdirde reklamları görmeye devam edeceksinizdir.

Destek Ol
Takipçi UP İçerik Soru Cevap

Devamını Oku