Puan Ver
4
Puan Ver

Yaşlıların kulakları neden büyük oluyor?

Yaşlılar zor duyduğu için evrimsel olarak mı buyuyor? Yoksa kemik erimesinden dolayı kulak aynı kalıyor da kafatası mi küçülüyor?

1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

 kulak burun gibi yapıların boyutlarında ölene kadar artış görülür . yaşlanmayla birlikte derideki kollajen liflerin zayıflayıp azalmasıyla deride sarkmalar oluşur bundan dolayı kulağın olduğundan dahada büyük görünmesine sebep olur.başka bir sebepde yerçekimidir ,uzun yıllar boyunca yerçekimine maruz kalan kıkırdakların yapılarında bozulma ve parçalanmalar oluşabilir buda kulakta boyut artışına sebep olur.

Favorilerime Ekle
2
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Matematik sadece bir dil değildir. Matematik; hem dil, hem de mantıktır. Matematik, mantıklama için bir araçtır.”
Richard Feynman
Geri Bildirim Gönder